dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

rozmiar tekstu w artykule:

Obrady - miniaturaW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza, którego głównym tematem omówienie spraw związanych z zabezpieczeniem pobytu uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną. 

 

W posiedzeniu, oprócz członków Zespołu, wzięli udział zaproszeni wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu tarnowskiego. Starosta Tarnowski zapoznał zebranych z aktualną sytuacją na terenie powiatu tarnowskiego, oraz poinformował, jakie zorganizowano formy pomocy dla uchodźców. Jedyną formą wsparcia Ukraińców jest pomoc poprzez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej i Kościoła. Na Ukrainę nie będą wpuszczane inne konwoje z Polski.

Obrady Sztabu Zarządzania Kryzysowego

Obrady Sztabu Zarządzania Kryzysowego - zdjęcie 2

Na terenie powiatu wytypowano i utworzono miejsce na magazyn, z którego będzie następował odbiór zebranych towarów przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Obrady Sztabu Zarządzania Kryzysowego - zdjęcie 5

Wspólnie z wójtami i burmistrzami ustalono, że mieszkańcy, którzy będą chcieli wspomóc uchodźców, będą mogli przekazać potrzebne rzeczy do punktów, które już od kilku dni funkcjonują w każdej z gmin, skąd następnie po odpowiednej selekcji zostaną przekazane do powiatowego magazynu, a stamtąd, przy współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Obrady Sztabu Zarządzania Kryzysowego - zdjęcie 4

Obrady Sztabu Zarządzania Kryzysowego - zdjęcie 5

Bardzo ważną kwestią jest, aby przynosić tylko te rzeczy, które są na załączonym wykazie!

Wykaz

Wykaz 2

Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem magazynu dostępne są w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerami telefonów: 14 6883330, 14 6883333, 14 6883331; fax: 14 6883332; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego: 516529156.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się