dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wigilia z seniorami

Wigilia z osobami starszymi mieszkającymi w gminie Pleśna była pierwszym świątecznym spotkaniem, w którym wziął udział starosta tarnowski. Opłatkowe spotkanie zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pleśnej.  
Było dzielenie się opłatkiem, wigilijna kolacja z polskimi, tradycyjnymi potrawami oraz wspólne śpiewanie kolęd. Starosta Mieczysław Kras oraz Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego życzyli seniorom z gminy Pleśna m.in. wielu radosnych chwil w 2008 roku, zdrowia oraz zrealizowania planów. Życzenia swoim mieszkańcom składali także wójt Wiesław Zimowski oraz przewodniczący Rady Gminy Pleśna Leszek Nowicki i radni. Modlitwie przewodniczył ks. Józef Bobowski.

Dla seniorów szczególnie wzruszający był występ przedszkolaków z przedszkola w Pleśnej. Aplauz i zadowolenie pojawiło się na twarzy seniorów w momencie pojawienia się grupy kolędniczej "Pleśnioki", która pod przewodnictwem Pani Teresy Szarkowicz przedstawiła staropolski zwyczaj kolędniczy. Wigilia zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.

 

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt