dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pół wieku szkoły w Ciężkowicach

Nowoczesna hala sportowa w CiężkowicachW sobotę 17 listopada uroczystą mszą święta koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa Władysława Bobowskiego, rozpoczną się uroczystości związane z 50-leciem istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. Placówka od kilku lat nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego. Wybór za patrona tego wybitnego polskiego muzyka, kompozytora oraz polityka, nie był dziełem przypadku. Przez blisko sześć lat mistrz Paderewski związany był z Kąśną Dolną, w której posiadał majątek ziemski.  Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą do hali widowiskowo – sportowej. Tutaj rozpocznie się część oficjalna jubileuszu. Biskup Bobowski poświęci sztandar ufundowany przez nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Placówka od kilku lat nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego. Wybór za patrona tego wybitnego polskiego muzyka, kompozytora oraz polityka, nie był dziełem przypadku. Przez blisko sześć lat mistrz Paderewski związany był z Kąśną Dolną, w której posiadał majątek ziemski.

Szkoła powstała w 1957 roku. Była to Szkoła Przysposobienia Rolniczego. W swojej wieloletniej historii placówka kilka razy zmieniała swoje miejsce. Na początku mieściła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jastrzębiej Górnej, potem została przeniesiona do budynku po Gromadzkiej Radzie Narodowej w tej samej wsi. W latach 70. znalazła „schronienie” w Bogoniowicach, a następnie w budynku obecnego gimnazjum w Ciężkowicach. Przez kilka lat młodzież uczyła się w obiektach przekazanych przez miejscowy magistrat. Dopiero w 2001 roku placówka przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Łuczkiewiczów. Nieco później powstała nowoczesna, pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa. Obecny Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych powstał z połączenia LO oraz ciężkowickiej Zespołu Szkół Rolniczych. To jedna z najprężniejszych placówek oświatowych nie tylko na terenie powiatu tarnowskiego, ale też w całym województwie małopolskim. Dowody? Nic prostszego: stypendyści Rady Ministrów, olimpijczycy, wiele nagród w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Szkoła nawiązała współpracę międzynarodową, bierze udział w realizacji projektów unijnych.
Przygotowania do jubileuszu 50-lecia powstania szkoły, rozpoczęły się kilka miesięcy temu. W ramach roku jubileuszowego zorganizowano tutaj m.in. Olimpiadę Wiedzy Rolniczej.

Z okazji Święta Szkoły drukiem ukaże się zarys monografii placówki. To praca zbiorowa, w której historie rozwoju oświaty w gminie Ciężkowice, napisał dr hab. Edmund Juśko, naczelnik Wydziału Edukacji tarnowskiego Starostwa Powiatowego. W zespole redakcyjnym, którym kierował dyrektor ZSOiZ w Ciężkowicach Andrzej Burnus pracowali: Kazimiera Gdowska – Trela, Jan Motyka, Mirosław Kowalski i Beata Porębska.  – Na uroczystości jubileuszowe zaprosiliśmy nie tylko nauczycieli którzy pracują lub pracowali w naszej szkole, ale także liczno grono absolwentów – mówi dyrektor placówki, Andrzej Burnus. Starosta tarnowski Mieczysław Kras podkreśla, że placówka w Ciężkowicach od lat zaliczana jest do grona najaktywniejszych w powiecie. – Z okazji jubileuszu, uczniom, nauczycielom, pracownikom ZSOiZ składam serdeczne gratulacje – mówi.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt