dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Powiat na targach

Powiat tarnowski - po raz pierwszy w swojej historii - promował się na Międzynarodowych Targach Regionów i Produktów Turystycznych, które odbywały się w Poznaniu. To najważniejsza i największa impreza tego typu w kraju. Nasz samorząd – wspólnie z miastem Tarnowem – zachwalał zalety ziemi tarnowskiej. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się produkty regionalne, które przywieźli do Poznania laureaci tegorocznego konkursu na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Na degustację doskonałego  wina  z winnicy „Michałowin” zapraszała Dorota Michałowska - Kuna z Rzuchowej, chlebem pszenno-razowym domowego wypieku, według starych oryginalnych receptur, częstowała Danuta Kostrzyńska - właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w Jastrzębiej. Do degustacji doskonałych wędlin,  pasztetów, marnowanych grzybów  oraz nalewek, m.in. z aronii i pigwy, zapraszał Kazimierz Łątka - właściciel gospodarstwa agroturystycznego ”U Kazika” w Ciężkowicach. Zwiedzający polubili również smak nalewki na modzie tzw. ”Miodówki Pogórskiej” z Gospodarstwa Pasiecznego „Rój” G i R Koziołów z Woli Rzędzińskiej. Wielu zwiedzającym pytało o „Skamieniałe Miasto” oraz Dworek I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Każdy mógł wziąć udział w konkursie wiedzy o mieście i regionie. Nagrodami były upominki przygotowane przez Gminę Miasta Tarnowa oraz Starostwo Powiatowe. Natomiast nagrodą główną był weekend dla dwojga w Tarnowie ufundowany przez tarnowską Willę Krzyską. Wszystkie te nagrody trafiły do Poznania, Gniezna, Leszna, Krakowa i Wysowej.

Spore zainteresowanie odwiedzających stoisko powiatu tarnowskiego, wzbudzał również szlak architektury drewnianej, zwłaszcza zabytkowe drewniane kościoły, a także szlak cmentarzy z I wojny światowej. Wiele pytań dotyczyło oferty agroturystycznej, możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, szlaków rowerowych, jak i turystyki konnej.