dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Klasy wojskowe nadal liczne

 Klasy wojskowe nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak jest w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, gdzie pięćdziesięciu siedmiu uczniów odebrało właśnie mundury i złożyło ślubowanie. W sumie w szkole jest teraz ponad siedmiuset uczniów.

- Klasa wojskowa do doskonały pomysł na szkołę ponadgimnazjalną, wybraliśmy ją z pełną świadomością – podkreślają nowi uczniowie wojnickiej szkoły. Na uroczystości ”pasowania” przyjechało wielu gości. Starosta tarnowski, któremu podlega szkoła, życzył młodzieży, aby była zadowolona z wyboru. – Za mundurem panny i chłopcy sznurem. Jestem pewien, że w ciągu tych trzech lat zostaniecie dobrze przygotowani do dorosłego życia, kto wie, czy nie związanego także z wojskiem – powiedział Mieczysław Kras.
W uroczystości udział wziął m. in. płk Maciej Koziński, dowódca jednostki patronackiej, jaką jest 6. Batalion Dowodzenia Brygady Powietrzno-Desantowej. Ślubowanie na sztandar od klas pierwszych przyjął dyrektor szkoły. Po ślubowaniu odbyło się wręczenie mundurów uczniom klas pierwszych liceum wojskowego. – Cieszymy się, że jest zainteresowanie młodzieży szkołą. Dobrze współpracuje się nam  jednostką z Krakowa. Dwóch oficerów przyjeżdża w piątki i prowadzi zajęcia wojskowe. Młodzież wyjeżdża także do jednostki i tam odbywa ćwiczenia – podkreśla Marian Iwaniec, dyrektor szkoły w Wojniczu.
W tym roku szkolnym młodzież ze szkoły w Wojniczu, której patronuje Jan Paweł II,  uczy się w dziesięciu pierwszych klasach. Są to dwa oddziały Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym, jeden oddział Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-informatycznym, Technikum Mechaniczne, Technikum Logistyczne, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Hotelarskie oraz dwa oddziały szkoły zasadniczej (kucharz małej gastronomii oraz mechanik pojazdów samochodowych).

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt