dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

Wyróżnienie dla powiatu

Starosta tarnowski Mieczysław Kras odebrał nagrodę przyznaną powiatowi tarnowskiemu w konkursie „Samorząd na szóstkę”. W czasie gali odbywającej się na Ogólnopolskim Forum Edukacyjnym zorganizowanym w Szkole Menedżerskiej w Warszawie, włodarz powiatu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Konkurs zorganizowany przez wydawcę informatora „Edukacja w Polsce” oraz portal www.EdukacjawPolsce.pl, miał na celu wyłonienie samorządów najlepiej współpracujących z podległymi im placówkami oświatowymi. Do konkursu przystąpiło 71 samorządów z całej Polski. Komisja oceniała działania powiatu w zakresie dostępu do internetu, umiejętność pozyskiwania funduszy na ten cel, zasady dofinansowywania szkół i placówek przez samorząd w zakresie nowoczesnych urządzeń i oprogramowań. Zwracano także uwagę sposoby promocji szkół i placówek powiatowych oraz tworzenie i funkcjonowanie w nich stron internetowych.
Powiat tarnowski znalazł się wśród zwycięzców konkursu jako jedyny samorząd w Małopolsce. W Warszawie starosta Mieczysław Kras odebrał także nagrodę, jaką jest 2-osobowa wycieczka do Bułgarii. Prawdopodobnie pojadą na nią dyrektorzy szkół powiatu tarnowskiego.