dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Za popularyzację folkloru...

Pani Anna Błażej, aktywna animatorka życia kulturalnego wsi i regionu, wieloletnia szefowa Klubu Seniora w Biskupicach Radłowskich, otrzymała w środę nagrodę starosty tarnowskiego za kultywowanie i popularyzację ginącego folkloru. Nagroda starosty została wręczona po raz czwarty.
- Pani pasja, wiedza o kulturze, zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności jest znakomitym przykładem tego, że są jeszcze ludzie, którym zależy na naszych „małych Ojczyznach” – powiedział starosta Mieczysław Kras wręczając nagrodę podczas uroczystej sesji Rady Gminy w Radłowie. Włodarz powiatu dodał, że pani Anna Błażej jest autorytetem, który przekazuje swoją wiedzę następnym pokoleniom, ucząc ich szacunku oraz przywiązania do kultury i tradycji. Starosta M. Kras podziękował również za to, że jej działalność wnosi nieoceniony wkład w rozwój kultury w powiecie tarnowskim. Oprócz listu gratulacyjnego pani Anna Błażej otrzymała także 1,3 tys. zł. 

Pani Anna Błażej jest wieloletnią szefową Klubu Seniora w Biskupicach Radłowskich. Klub organizuje życie kulturalne wsi. Seniorzy aktywnie podtrzymują lokalne tradycje. Ich praca dostrzegana jest przez profesjonalnych działaczy kultury, widząc w niej wiele wartościowych dokonań, co potwierdzają rokroczne sukcesy w gminnych oraz regionalnych konkursach. Pani Anna Błażej jest aktywną animatorką życia kulturalnego wsi i regionu. Autorka pamiętnika Klubu Seniora, kroniki parafialnej oraz kronik dokumentujących pełną, bogatą i zróżnicowaną działalność Klubu. Warto wspomnieć o niektórych dokonaniach: prowadzeniu zespołu śpiewaczego, zespołu obrzędowego, warsztaty kroju i szycia, zdrowego żywienia, spotkania z młodzieżą, prezentacja dorobku w Bibliotece Narodowej w Warszawie, kultywowanie i popularyzacja ginącego folkloru.

Nagroda starosty tarnowskiego jest przyznawana od 2005 roku. Wręcza się ją za całokształt działalności, wybitne osiągnięcia oraz za realizację wartościowych projektów w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną. Dotychczas odebrały ją trzy osoby – Zdzisław Baszak, uczestnik Akcji III Most, Józef Kozioł, historyk z Tuchowa oraz Paweł Domański z Żabna, pasjonat i historyk.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt