dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Mosty już po remoncie

 Mieszkańcy powiatu tarnowskiego mogą już jeździć nowymi mostami. Oddano je do użytku w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Stare, drewniane konstrukcje zastąpiono nowoczesnymi rozwiązaniami – jak twierdzą specjaliści: mają przetrwać ponad pół wieku. Modernizacja kosztowała kilkaset tysięcy złotych. 

Pierwszy most, który znajduje się w Rzepienniku Biskupim na drodze powiatowej do Turzy, tuż przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w kierunku Biecza, doczekał się nowego pomostu oraz asfaltu. Remont drugiego, znajdującego się na tej samej drodze, był o wiele bardziej skomplikowany. Drogowcy musieli zastąpić drewnianą konstrukcję stalową, poszerzono średnicę przepustu, aby most oparł się dużej wodzie. Ta modernizacja trwała ponad 2 miesiące. Inwestycje sfinansowano z budżetu powiatu tarnowskiego. Kosztowały 300 tys. zł.

MOST W RZEPIENNIKU BISKUPIM PRZED REMONTEM

- To nie ostatnie mosty, które będą remontowe w najbliższym czasie w naszym powiecie. Kolejne zmodernizowane zostaną m.in. w Lubczy w gminie Ryglice. Inne będą remontowane później, ale muszą poczekać na swoją kolejkę, bo w powiecie mamy aż 100 mostów i 1000 przepustów na drogach. To pokazuje, z jak dużymi problemami w drogownictwie musi zmierzyć się nasz samorząd – podkreśla Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

UROCZYSTE ODDANIE MOSTU

Przy tej okazji warto podkreślić cierpliwość i pozytywne podejście do utrudnień, które pojawiły się przy okazji remontów mieszkańców gminy Rzepiennik. Także dzięki ich pomocy tak szybko udało się przeprowadzić modernizację.

PO REMONCIE MOSTEM PRZEJECHAłY PIERWSZE POJAZDY

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt