dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Plon niesiemy, plon...

 Reprezentujący gminę Tarnów wieniec dożynkowy zajął pierwsze miejsce w kategorii wieńca współczesnego na IX Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego, który odbył się 9 września w Wojniczu. W kategorii wieńców tradycyjnych jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca: dla grupy z gminy Zakliczyn oraz gminy Radłów. Dożynki powiatowe – pomimo nienajlepszej pogody – można udać za udane. 

Do konkursu zgłoszono czternaście wieńców reprezentujących gminu powiatu tarnowskiego. Jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach. Najlepszy wieniec współczesny przygotowała grupa ze Zgłobic w gminie Tarnów. - Po ogłoszeniu pierwszych wyników przez moment trochę byliśmy rozczarowani, bo nie wiedzieliśmy, że będziemy oceniani w innej kategorii – mówi sołtys Zgłobic Józef Jamróg. - Ale za chwilę, jak usłyszeliśmy bezdyskusyjny werdykt, że nasz wieniec zwyciężył, zapanowała już radość i pełna euforia.

Twórczyniami zwycięskiego wieńca są cztery mieszkanki Zgłobic: Zofia Jarosz, Krzysztofa Ślęzak, Maria Kawula i Krystyna Idzior. Przygotowany przez nie wieniec dożynkowy wcześniej zajął pierwsze miejsce na Dożynkach Gminy Tarnów, które odbyły się w Zgłobicach i w ten sposób zyskał „nominację” na Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Zwycięski zespół otrzymał sześćset złotych nagrody, pamiątkowy puchar oraz dyplom. W tej kategorii drugie miejsce zajął wieniec z Wietrzychowic, trzecie wieńce z Tuchowa i Gromnika. Za udział nagrodzono delegacje z wieńcami z Lisiej Góry oraz Szerzyn.

 W kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miejsce wspólnie zajęły gminy Zakliczyn oraz Radłów. Drugą lokatę przyznano gminom Pleśna i Rzepiennik Strzyżewski, natomiast trzecią Ryglicom i Wojniczowi. Za udział nagrodzono gminy Żabno i Ciężkowice. Wszystkie delegacje, które pojawiły się na tegorocznych dożynkach otrzymały nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

Podczas dożynek nie zabrakło występów zespołów ludowych, grup artystycznych z różnych zakątków powiatu tarnowskiego Małopolski. Na zakończenie uczestnicy bawili się przy największych przebojach Haliny Frąckowiak.

Zdjęcia z dożynek powiatu tarnowskiego znajdziesz TUTAJ

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt