dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Młodzież nie będzie się nudzić

rozmiar tekstu w artykule:
 Od rozpoczynającego się 3 września nowego roku szkolnego, w szkołach prowadzonych przez powiat tarnowski, odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Placówki zdobyły dotacje z programów rządowych, m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej. W sumie jest to kilkaset tysięcy złotych. Uczniowie będą więc mieli w czym wybierać. Jednym z programów przygotowanych przez MEN jest „Janko Muzykant 2007”. Do programu aplikował m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach. Wniosek został pozytywnie zakwalifikowany – szkoła będzie realizowała w nowym roku program pod nazwą „Koń jaki jest – nie każdy widzi”. Otrzymała na niego dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł. Placówka będzie m.in. kształtowała umiejętność zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży, wzmacniała ich rozwój  osobisty, wspierała inicjatywy dzieci i młodzieży na rzecz społeczności szkolnej (kształtowanie umiejętności liderskich, rozwijanie wolontariatu i samorządności uczniowskiej). Uczniowie będą rozwijali postawy patriotyczne i obywatelskie,  a także brali udział w zajęciach kształtujących tożsamość, budujących poczucie przynależności do wspólnoty lokalnej.

Kolejnym programem, w którym uczestniczyć będą szkoły powiatowe, są „Podróże Historyczno-Kulturowe W Czasie I Przestrzeni”. Zakłada on dofinansowanie wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej dla dzieci i młodzieży.
Do programu zostały zgłoszone i zakwalifikowane szkoły:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach - trasa „Toruń -Grunwald -Gdańsk” kwotą 3 056 zł.

- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie - trasa „Niedomice
-Wiślica -Raków -Święty -Krzyż -Chęciny -Niepołomice kwotą 7 618 zł, trasa „Gorce -Zakopane -Nowy Sącz -Limanowa” kwotą 6 577 zł.

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie – trasa „Warszawa” kwotą 10 170 zł.

Dodajmy, że Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, wspólnie ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze, realizuje program „RAZEM MAMY SZANSE”. Więcej o nim dowiesz się TUTAJ 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się