dzisiaj jest: 7 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Młodzież nie będzie się nudzić

 Od rozpoczynającego się 3 września nowego roku szkolnego, w szkołach prowadzonych przez powiat tarnowski, odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Placówki zdobyły dotacje z programów rządowych, m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej. W sumie jest to kilkaset tysięcy złotych. Uczniowie będą więc mieli w czym wybierać. Jednym z programów przygotowanych przez MEN jest „Janko Muzykant 2007”. Do programu aplikował m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach. Wniosek został pozytywnie zakwalifikowany – szkoła będzie realizowała w nowym roku program pod nazwą „Koń jaki jest – nie każdy widzi”. Otrzymała na niego dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł. Placówka będzie m.in. kształtowała umiejętność zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży, wzmacniała ich rozwój  osobisty, wspierała inicjatywy dzieci i młodzieży na rzecz społeczności szkolnej (kształtowanie umiejętności liderskich, rozwijanie wolontariatu i samorządności uczniowskiej). Uczniowie będą rozwijali postawy patriotyczne i obywatelskie,  a także brali udział w zajęciach kształtujących tożsamość, budujących poczucie przynależności do wspólnoty lokalnej.

Kolejnym programem, w którym uczestniczyć będą szkoły powiatowe, są „Podróże Historyczno-Kulturowe W Czasie I Przestrzeni”. Zakłada on dofinansowanie wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej dla dzieci i młodzieży.
Do programu zostały zgłoszone i zakwalifikowane szkoły:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach - trasa „Toruń -Grunwald -Gdańsk” kwotą 3 056 zł.

- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie - trasa „Niedomice
-Wiślica -Raków -Święty -Krzyż -Chęciny -Niepołomice kwotą 7 618 zł, trasa „Gorce -Zakopane -Nowy Sącz -Limanowa” kwotą 6 577 zł.

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie – trasa „Warszawa” kwotą 10 170 zł.

Dodajmy, że Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, wspólnie ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze, realizuje program „RAZEM MAMY SZANSE”. Więcej o nim dowiesz się TUTAJ 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt