dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Zmiany w tuchowskim ZOZ-ie

Zarząd Powiatu Tarnowskiego odwołał Krzysztofa Jagiełłę z funkcji dyrektora szpitala w Tuchowie. Jego miejsce zajął Wiesław Klisiewicz, który będzie pełnił stanowisko do czasu przejęcia placówki przez nowy, prywatny podmiot.
Starosta Mieczysław Kras podkreśla, że odwołanie dyrektora Jagiełły było najtrudniejszą decyzją, jaką musiał podjąć w ostatnim czasie.
– To bardzo dobry specjalista. Szpital w Tuchowie w całej swojej historii nie miał lepszego szefa. Ale tuż przed jego prywatyzacją, potrzebna jest osoba, która będzie likwidatorem Zakładu Opieki Zdrowotnej. Dlatego Zarząd Powiatu wypowiedział umowę dotychczasowemu dyrektorowi – powiedział starosta tarnowski. Obowiązki szefa tuchowskiego ZOZ-u pełni od środy Wiesław Klisiewicz.

Przypomnę, że prawdopodobnie od nowego roku szpitalem w Tuchowie zarządzać będzie spółka pracownicza. Jej akcjonariuszami są pracownicy tej placówki.  Do końca września mają zostać zebrane opinie gmin, związków zawodowych oraz wojewody. Po ich uzyskaniu, Rada Powiatu Tarnowskiego będzie mogła podjąć uchwałę o prywatyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Proces przekazywania majątku nowej spółce ma zacząć się jesienią.