dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

O żywności i święcie pojednania

rozmiar tekstu w artykule:

Ojciec Góra zaprasza na JamnąO konkursie na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej i zbliżającym się Święcie Pojednania rozmawiali podczas spotkania z dziennikarzami włodarze powiatu tarnowskiego. W konferencji uczestniczył dominikanin, ojciec Jan Góra, który wspólnie ze starostami zaprasza mieszkańców na Jamną. W połowie sierpnia odbędą się tam uroczystości, na które zjadą goście z różnych stron Polski. Współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Przedstawiając założenia konkursu, w którym wybrany zostanie najlepszy produkt żywnościowy i turystyczny, starosta Mieczysław Kras powiedział, że jest on organizowany po to, aby promować wyroby wartościowe i godne zauważenia. - Podstawowym zamierzeniem jest promocja działalności kuchni ziemi tarnowskiej. O tym, że jest ona wyśmienita nie trzeba nikogo przekonywać. Nasze produkty są znane nie tylko na polskich, ale również zagranicznych stołach – dodał starosta tarnowski. Dziennikarze mieli okazję spróbować wyrobów nagrodzonych w latach poprzednich - kiełbasy tuchowskiej, serków BOGONI oraz miodu z Pogórza. A w tym roku o miano najlepszego produktu rywalizować będą m.in. pasztet z królika, szynka chłopska a także salceson wiejski. Zgłoszono również wino owocowe oraz niskoprocentową nalewkę „końskie zdrowie”. Wicestarosta Mirosław Banach dodał, że laureaci poprzednich lat cenią sobie wyróżnienie otrzymane w konkursie, bo przez rok mogą się posługiwać specjalnym certyfikatem Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej.

Przypomnijmy, że zgłoszenia w tegorocznej edycji konkursu są przyjmowane do 15 sierpnia 2007 r. Wyniki ogłoszone będą 9 września podczas dożynek powiatu tarnowskiego.

Starostowie tarnowscy i ojciec Jan Góra podczas spotkania z dziennikarzami

Podczas środowej konferencji prasowej znany duszpasterz akademicki, ojciec Jan Góra zaprosił wspólnie ze starostą tarnowskim na uroczystości Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. Odbędą się one 15 sierpnia na Jamnej. Szczegółowy program tych uroczystości oraz imprez towarzyszących do 19 sierpnia można na znaleźć tutaj

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się