dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Drogi już po remoncie

Wyremontowana droga w ZalasowejZakończyły się remonty dróg w powiecie tarnowskim finansowane ze środków na usuwanie szkód powodziowych przyznanych starostwu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kolejne prace na drogach rozpoczną się już wkrótce.

Drogowcy zmodernizowali ponad 4,5 kilometra dróg. Są to odcinki Zalasowa-Joniny (400 metrów), Kowalowa-Lubcza (400 metrów), droga żwirowa Jodłowa-Czermna (700 metrów), Zakliczyn-Stróże (850 metrów), Lubinka – Tuchów (400 metrów), Tarnów-Koszyce (300 metrów), Janowice-Szczepanowice (900 metrów), Burzyn-Jodłówka Tuchowa (400 metrów).

Jak mówi Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego wymienione wyżej odcinki dróg zyskały nową nawierzchnię. Drogowcy przy okazji udrożnili także rowy melioracyjne biegnące obok drogi. – Wszystkie prace pochłonęły w sumie 1 mln 22 tysiące złotych. Asfaltowe nakładki położono na 4,5 kilometrach dróg zniszczonych w ub.r. i w latach poprzednich – dodaje A. Szpak.

Wyremontowana droga z Zalasowej do Jonin

Wkrótce rozpoczną się kolejne prace na drogach zniszczonych przez powódź. Będzie to 380 metrów nakładki asfaltowej na drodze w Olszynach w gminie Rzepiennik Strzyżewski, na odcinku Lubcza-Słotowa 250 metrów, natomiast w Gwoźdźcu koło Zakliczyna 380 metrów. Prace będą kosztować ponad 200 tys. zł.