dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pierwsze w Małopolsce Centrum Wsparcia

rozmiar tekstu w artykule:

Z początkiem przyszłego roku ma powstać w Tarnowie Centrum Wspierania Aktywności Obywatelskiej. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, którego głównym zadaniem będzie wspieranie działalności istniejących i nowo powstających organizacji pozarządowych. Potrzeba utworzenia takiego centrum wynika z zaobserwowanych problemów z jakim zmagają się w swojej działalności organizacje pozarządowe. W jego powstanie zaangażowało się Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

- W bardzo wielu osobach jest ogromny, twórczy potencjał. Widzimy to, gdy prowadzimy szkolenia. Jednak część z tych osób po prostu nie wie co robić, by pozyskiwać fundusze lub boryka się z innymi problemami, choćby lokalowymi - mówi Grażyna Wiatr z Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.Tylko w Tarnowie istnieje ponad 300 organizacji pozarządowych. W Małopolsce jest ich blisko 6 tysięcy.

- W mieście jest wiele organizacji i wciąż powstają nowe. Poprzez wsparcie inicjatyw gospodarczych, podejmowanych we współpracy organizacji pozarządowych z innymi sektorami możemy doprowadzić do przyspieszenia rozwoju lokalnego i regionalnego - tłumaczy Romuald Rojek, specjalista ds. organizacji pozarządowych tarnowskiego magistratu.

Centrum ma pomóc w opracowywaniu statutów i przygotowaniu dokumentacji. Zajmie się także doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy oraz organizacją konferencji z udziałem krajowych i zagranicznych uczestników.

- Będziemy dążyć do zwiększenia możliwości udziału organizacji pozarządowych w realizacji zadań na rzecz samorządów, a także ich współpracy z biznesem oraz jednostkami naukowo-badawczym - dodaje Wiesław Gadziała, naczelnik Wydziału Rozwoju Powiatu tarnowskiego starostwa.

Inicjatorami powstania Centrum jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego i Gmina Miasta Tarnowa.

Gazeta Tarnowska

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się