dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Nagroda starosty wręczona

rozmiar tekstu w artykule:

Nagroda starosty dla Pawła DomańskiegoPaweł Domański, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Żabnie, otrzymał w poniedziałek nagrodę Starosty Tarnowskiego. nagrodzony to z zamiłowania historyk-pasjonat. Od lat zajmuje się zbieraniem wszelkich informacji o Żabnie i regionie. Dokumentuje jego rozwój, fakty historyczne i losy mieszkańców. W poszukiwaniu ciekawych faktów gromadzi dawne druki, dokumenty, gazety listy, pamiętniki oraz przedmioty codziennego użytku. Efektem tej pracy jest utworzenie Izby Pamięci,  w której prezentowane są pamiątki przeszłości.

Pasja, poznawanie przeszłości i żmudne studiowanie źródeł historycznych zaowocowało licznymi publikacjami – zarówno w formie artykułów jak i książek. Tych ostatnich jest już 15. Poprzez swoje spotkania z dziećmi i młodzieżą przekazuje wiedzę na temat „małej Ojczyzny”. Obecnie pracuje nad książką,  której tematem będą przemiany językowe na Powiślu.
Starosta tarnowski Mieczysław Kras wręczył nagrodę Pawłowi Domańskiemu podczas sesji Rady Gminy Żabno, która odbyła się w poniedziałek, 2 lipca 2007 r. – Pańska działalność wnosi nieoceniony wkład w rozwój kultury w powiecie tarnowskim. Jest Pan osobą, która przekazuje swoją wiedzę dzieciom i młodzieży, ucząc ich szacunku oraz przywiązania do kultury i tradycji naszej małej Ojczyzny. W imieniu Zarządu Powiatu Tarnowskiego dziękuję za Pana zaangażowanie na rzecz pobudzenia życia kulturalnego mieszkańców naszego regionu – napisał w liście gratulacyjnym starosta Mieczysław Kras. Dodatkowo wręczył nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł. 

Starosta tarnowski i Paweł Domański

Nagroda starosty tarnowskiego jest przyznawana od 2005 roku. Wręcza się ją za całokształt działalności, wybitne osiągnięcia oraz za realizację wartościowych projektów w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Osoba wyróżniona  otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną – od 500 do 2 tys. zł.
Dotychczas odebrały ja dwie osoby – Zdzisław Baszak, uczestnik Akcji III Most oraz Józef Kozioł, historyk z Tuchowa. trzecią jest Paweł Domański z Żabna.

Starosta Mieczysław Kras i Paweł Domański

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się