dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Biskup z groszem

rozmiar tekstu w artykule:

Grosz dla biskupaBiskup Władysław Bobowski został wyróżniony Groszem Ziemskim Tarnowskim. Odznaczenie wręczył starosta Mieczysław Kras w tarnowskim Ratuszu, podczas nadania biskupowi pomocniczemu diecezji tarnowskiej tytułu Honorowego Obywatela Tarnowa. Prestiżowe wyróżnienie przyznano z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa.

Starosta podziękował biskupowi Bobowskiemu za wieloletnią troskę o mieszkańców diecezji tarnowskiej, w tym również powiatu tarnowskiego. W specjalnym liście, który wręczył, czytamy m.in.: „Pokora, niespotykana dobroć serca i skromność - to cechy, które charakteryzowały Waszą Ekscelencję w czasie długoletniej posługi we wspólnocie Kościoła Tarnowskiego. Swoją postawą niejednokrotnie pokazał Ksiądz Biskup, że drugi człowiek, szczególnie ten biedny i potrzebujący pomocy, jest zawsze stawiany na pierwszym miejscu”.

Starosta Mieczysław Kras wręcza list gratulacyjny

Biskup Władysław Bobowski otrzymał także od władz powiatu tarnowskiego prezent z okazji jubileuszu kapłaństwa - obraz przedstawiający tarnowską katedrę, z którą związany jest od blisko pół wieku.

Prezent dla biskupa Bobowskiego

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się