dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Biskup z groszem

Grosz dla biskupaBiskup Władysław Bobowski został wyróżniony Groszem Ziemskim Tarnowskim. Odznaczenie wręczył starosta Mieczysław Kras w tarnowskim Ratuszu, podczas nadania biskupowi pomocniczemu diecezji tarnowskiej tytułu Honorowego Obywatela Tarnowa. Prestiżowe wyróżnienie przyznano z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa.

Starosta podziękował biskupowi Bobowskiemu za wieloletnią troskę o mieszkańców diecezji tarnowskiej, w tym również powiatu tarnowskiego. W specjalnym liście, który wręczył, czytamy m.in.: „Pokora, niespotykana dobroć serca i skromność - to cechy, które charakteryzowały Waszą Ekscelencję w czasie długoletniej posługi we wspólnocie Kościoła Tarnowskiego. Swoją postawą niejednokrotnie pokazał Ksiądz Biskup, że drugi człowiek, szczególnie ten biedny i potrzebujący pomocy, jest zawsze stawiany na pierwszym miejscu”.

Starosta Mieczysław Kras wręcza list gratulacyjny

Biskup Władysław Bobowski otrzymał także od władz powiatu tarnowskiego prezent z okazji jubileuszu kapłaństwa - obraz przedstawiający tarnowską katedrę, z którą związany jest od blisko pół wieku.

Prezent dla biskupa Bobowskiego