dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Drogi, ludzie, infrastruktura - konsultacje podsumowane

rozmiar tekstu w artykule:

Warsztaty rozwoju lokalnegoZnana jest już lista zadań strategicznych powiatu tarnowskiego na lata 2007-2013 opracowanych podczas konsultacji społecznych. Uczestniczyli w nich przedstawiciele środowisk społeczno-gospodarczych,  organizacji pozarządowych, instytucji rynku pracy, samorządów gminnych oraz administracji rządowej. Najważniejsze zadania zostaną wpisane do Programu Rozwoju Lokalnego Powiatu Tarnowskiego w latach 2007-2013.

Po zebraniu opinii oraz propozycji, stworzono listę priorytetów, które zostaną wykorzystane w tzw. programie Rozwoju Lokalnego Powiatu Tarnowskiego (PRL). Najważniejszymi zadaniami okazały się inwestycje na terenie powiatu. – Mieszkańców interesuje stworzenie dobrej sieci drogowej, która przyczyni się do rozwoju regionu – podkreśla Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski. – Pozytywnie zaskoczyło nas także wysokie miejsce, jakie otrzymało zadanie pod nazwą: wzmocnienie kapitału ludzkiego, czyli programy dotyczące podniesienia kwalifikacji zawodowych, mających na celu znalezienie pracy przez mieszkańców powiatu tarnowskiego – dodaje Banach.

Na bardzo wysokim, trzecim miejscu umieszczony został rozwój szkolnictwa zawodowego i odbudowa bazy dydaktycznej. Temat wprowadzony został na warsztatach przez samych uczestników. – Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mieszkańcy przywiązuję bardzo dużą wagę do tej kwestii – podkreśla wicestarosta.

Czwartym tematem okazała się modernizacja dróg wojewódzkich. Mimo, że nie jest to zadanie własne powiatu, lecz marszałka województwa Małopolskiego, znalezienie się na liście oznacza, że mieszkańcy chcą, aby starostwo było główną instytucją „lobującą” w sprawie remontowania tych dróg. Wśród priorytetów uznanych przez mieszkańców za ważne, jest również rozwój infrastruktury teleinformatycznej. – Ludzie dostrzegają korzyści płynące z dostępu do internetu, informacji płynących stamtąd. To ważne narzędzie znalazło się wśród 70 zgłoszonych zadań. Przekrój tych zadań pokazuje, że nie należy się bać innowacyjności. Świadomość ludzi jest bardzo wysoka, mieszkańcy wiedzą czego chcą -  dodaje wicestarosta tarnowski.

Najważniejsze zadania przyjęte podczas konsultacji społecznych, zostaną teraz wpisane do zaktualizowanego Programu Rozwoju Lokalnego Powiatu Tarnowskiego na lata 2007-2013. Następnie Zarząd Powiatu przyjmie kolejność ich realizacji. Zadania wymagają napisania projektów, a przede wszystkim pieniędzy na realizację. Powiat będzie się starał zdobyć te środki ze źródeł zewnętrznych.

ZOBACZ LISTĘ ZADAŃ STRATEGICZNYCH POWIATU TARNOWSKIEGO NA LATA 2007 – 2013

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się