dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Cmentarze pod opieką powiatu

rozmiar tekstu w artykule:

W powiecie tarnowskim jest 110 cmentarzy wojskowychPowiat tarnowski przejmie od gmin opiekę nad cmentarzami wojskowymi z I wojny światowej. Oznacza to, że będzie już sam dysponował pieniędzmi z budżetu państwa i zabiegał o środki na remont nekropolii z innych, np. unijnych, źródeł. Zabytkowych cmentarzy jest w powiecie najwięcej spośród wszystkich powiatów województwa Małopolskiego. Tworzą unikatowy szlak cmentarzy z I wojny światowej.

Ryszard Żądło, kierownik Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie powiedział w rozmowie z RDN Małopolska, że starostwo będzie się starało równomiernie i sprawiedliwie rozdzielać środki. - Cmentarze na pewno na tej zmianie skorzystają, bo w gminach było to różnie - podkreśla Żądło.
Dodajmy, iż w powiecie tarnowski jest 110 cmentarzy z pierwszej wojny światowej. A w najbliższym czasie renowacji doczekaja się nekropolie w Szczepanowicach, Pleśnej i Tursku. W kolejce czeka natomiast jeszcze kilkadziesiąt z nich. Program renowacji cmentarzy wojennych potrwa kilka lat.

Posłuchaj nagrania
 

 

 

 

 

{mgmediabot}images/starostwo/media/mp3/cmentarze.mp3|false|300|300{/mgmediabot}


 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się