dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pracownicy poprowadzą szpital

rozmiar tekstu w artykule:
Szpital w TuchowieSpółka pracownicza będzie zarządzać szpitalem w Tuchowie. Zarząd Powiatu Tarnowskiego wybrał jej ofertę spośród dwóch firm ubiegających się o przejęciu tamtejszego ZOZ-u (zainteresowana była jeszcze spółka Euromed). Sprywatyzowana placówka ma działać od przyszłego roku. Jak wynika z dokumentów akcjonariuszami zwycięskiej spółki jest prawie połowa pracowników tuchowskiego szpitala. Zdaniem starosty Mieczysława Krasa to gwarantuje, że ludzie tworzący firmę zrobią wszystko, aby zadbać o szpital.

Zarząd Powiatu wybierając firmę, która będzie zarządzała szpitalem kierował się trzema rzeczami. Przede wszystkim pakietem socjalnym. W tej kwestii obydwie firmy gwarantowały, że przez dwa lata pracownicy nie stracą zatrudnienia.  Po drugie – cena za dzierżawę placówki. Spółka pracownicza będzie płacić 36 tys. zł miesięcznie. Po trzecie - przedstawiła interesującą koncepcję funkcjonowania szpitala w najbliższych latach.

Zdaniem starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa, szpital rozpocznie funkcjonowanie jako prywatny podmiot od 1 stycznia 2008 r. Do końca września zebrane zostaną opinie gmin, związków zawodowych oraz wojewody. Dopiero po ich uzyskaniu, Rada Powiatu Tarnowskiego będzie mogła podjąć uchwałę o prywatyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. - Od października do grudnia będziemy przekazywać majątek nowej spółce – dodaje starosta. 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się