dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kierowcy-ważne informacje!

rozmiar tekstu w artykule:
Wprowadzone na początku roku zmiany zasad rejestrowania pojazdów w Wydziale Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie powoli zdają egzamin. Kolejki zmniejszyły się w widoczny sposób. Przypomnijmy - aby zarejestrować samochód, nie trzeba już czekać przed okienkiem. Termin pojawienia się w starostwie można bowiem uzgodnić telefonicznie. Otrzymamy informację, w którym dniu, o jakiej godzinie i z jakimi dokumentami trzeba pojawić się w urzędzie.

Numer telefonu, pod którym można umówić się na termin rejestracji to 0-14 63 16 406. Przychodząc do starostwa, trafiamy wprost do urzędnika, który zajmuje się naszą sprawą. Nie musimy stać w kolejce, która czasami nie jest krótka. To z powodu formalności, które trzeba wypełnić przy rejestracji sprowadzonego samochodu - trwają one zazywczaj około 40 minut.

Sprawdza sie także specjalna obsługa petentów, którzy rejestrują samochody kupione w Polsce. Nie muszą stać w kolejce razem z kierowcami, którzy chcą zarejestrować samochód sprowadzony zza granicy.  Wydzielono dla nich osobne stanowisko.
W tarnowskim Starostwie Powiatowym cały czas działa punkt informacyjny, gdzie sprawdzane są dokumenty, z którymi mieszkaniec powinien pojawić się chcąc zarejestrować pojazd. Urzędnik wstępnie ocenia, czy dokumenty są skompletowane poprawnie.

Przypominamy, że niepełnosprawni kierowcy mogą odbierać karty parkingowe na parterze budynku przy ulicy Narutowicza 38, w okienkach, gdzie wydawane są prawa jazdy. Wcześniej odbywało się to na II piętrze Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się