dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dni Dziedzictwa w Kąśnej Dolnej

rozmiar tekstu w artykule:

 Dworek Paderewskiego promowany będzie podczas tegorocznych IX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Można będzie obejrzeć go "od kuchni", posłuchać znakomitej muzyki, gospodarze przygotowali również szereg innych niespodzianek dla wszystkich, którzy odwiedzą Kąśną Dolną. Dni Dziedzictwa już 26 i 27 maja.

W bogatym programie imprezy znajdą się: zwiedzanie Dworku z przewodnikiem, przechadzki po kompleksie dworsko-parkowym z drzewoznawcą, przejażdżki łódką po stawie, przejażdżki na kucyku, kawiarnia, grill. Ponadto zaplanownao projekcję fragmentów filmu z I. J. Paderewskim pt. „Sonata księżycowa” oraz filmu dokumentalnego „I. J. Paderewski. Mąż stanu.”, a także ilustrowana muzyką opowieść o kompozytorze prowadzona przez wybitnego krytyka muzycznego Józefa Kańskiego. Zainteresowani sztuką nieco innego wymiaru będą zaproszeni do obejrzenia dwu wernisaży: „Neowitraż” Piotra Barszczowskiego oraz „Muzyka i przyroda w grafice i ekslibrysie” Czesława Wosia. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika zaprezentuje się w plenerze, pokazem autorskich projektów sukien ślubnych a młodzi tarnowscy muzycy wykonają mini-recitale na ganku Dworu, w ramach cyklu „Estrada młodych”.
Na wszystkie punkty programu wstęp jest wolny. Wyjazdy autokarów do Kąśnej Dolnej sprzed Tarnowskiego Teatru w dniach 26 i 27 maja o godz. 11.00, powrót z Kąśnej Dolnej o godz. 18.00.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach Centrum: https://www.paderewski.tarnow.pl/ lub pod nr tel.: 14 621 09 21.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się