dzisiaj jest: 3 października 2022 r.   ::    imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Samorządowcy apelują do ministra transportu

rozmiar tekstu w artykule:
Cztery samorządy skierowały do ministra transportu Jerzego Polaczka pismo, w którym domagają się zaplanowania rozwiązań komunikacyjnych doprowadzających do rozwoju gospodarczego wschodniej Małopolski. To efekt spotkania z 30 kwietnia 2007 r. zorganizowanego przez starostę tarnowskiego Mieczysława Krasa, w którym wzięli udział również starosta dąbrowski, wicestarosta gorlicki oraz prezydent Tarnowa. Obecni byli także parlamentarzyści, wicemarszałek Małopolski oraz radni wojewódzcy. Starosta Mieczysław Kras, prezydent Ryszard Ścigała, starosta dąbrowski Wiesław Krajewski oraz wicestarosta gorlicki Witold Kochan apelują o przyspieszenie prac modernizacyjnych drogi krajowej nr 73 na odcinku Tarnów – Szczucin, której stan techniczny pogarsza się z roku na rok. - W minionym okresie wielokrotnie składane były deklaracje, iż wspomniana inwestycja zostanie uwzględniona w planach GDDKiA i do dnia dzisiejszego nic w tym temacie nie zostało zrobione. Tymczasem droga nr 73 jest ważną arterią komunikacyjną łączącą południowo-wschodnią Polskę z centrum kraju i ma znaczący wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy w całym regionie – napisali samorządowcy w swoim liście di ministra J. Polaczka. .

Starostowie powiatów oraz prezydent Tarnowa chcą również, aby ministerstwo uwzględniło w swoich planach budowę połączenia kolejowego z Buska, przez planowany most na Wiśle w miejscowości Borusowa, w kierunku Tarnowa poprzez Dąbrowę Tarnowską i Żabno. Taka inwestycja poprawi komunikację między północną i południową Polską, a droga kolejowa łącząca Warszawę z Tarnowem skróci się o około 130 kilometrów, co wpłynie pozytywnie na komfort jazdy i czas podróży. Zdaniem samorządowców byłoby to również najdogodniejsze i najkrótsze połączenie kolejowe naszego kraju z Europą południową, co będzie miało w przyszłości duże znaczenie dla rozwoju międzynarodowych kontaktów turystycznych, handlowych i biznesowych.

Oprócz ministra transportu pismo otrzymały także generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz marszałek województwa Małopolskiego.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się