dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Święto Konstytucji

rozmiar tekstu w artykule:
Uroczystości 3 majaW Tarnowie odbyły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowane przez starostę tarnowskiego oraz prezydenta Tarnowa. Pod Grobem Nieznanego Żołnierza kwiaty złożyła delegacja władz powiatu tarnowskiego.


Uroczystości Święta Narodowego rozpoczęły się w południe Mszą św. w tarnowskiej katedrze. Uczestniczyli w nich mieszkańcy miasta i powiatu, przedstawiciele obu samorządów oraz parlamentarzyści. Następnie uczestnicy przeszli ulica Wałową pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbyła się odbyła się dalsza część uroczystości.

Przemówienie wygłosił starosta Mieczysław KrasW wygłoszonym przemówieniu starosta Mieczysław Kras powiedział m.in. „Nasza obecność tutaj jest niezwykle ważna – jest obowiązkiem władzy, obowiązkiem obywatela, obowiązkiem każdego z nas. I ten szczególny dla Polaków dzień na szczęście jest traktowany coraz poważniej - dowodem tego jest młodzież, która coraz liczniej bierze udział w naszych uroczystościach, Wierzę w to, że Wy – młodzi Polacy – którzy korzystacie z wolności o którą walczyli nasi ojcowie, wykorzystacie w pełni swoja szansę - dając jednocześnie świadectwo swojej polskości i poczucia patriotyzmu”. Starosta tarnowski dodał, że patriotyzm we współczesnych czasach nie wymaga poświęcenia w postaci oddania swojego życia, straty ludzi dla nas najbliższych. „Patriotyzm to szacunek dla ludzi, miejsca oraz rodzimej tradycji. Powinno być to uczucie i postawa, które skłaniają do pracy na rzecz wspólnego dobra, nawet jeśli czasem trzeba coś poświęcić” – powiedział starosta.

Następnie delegacje uczestniczące w obchodach złożyły kwiaty pod grobem Nieznanego Żołnierza. W imieniu mieszkańców powiatu tarnowskiego wiązankę składali starosta Mieczysław Kras, etatowy członek zarządu Adam Szpak oraz przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Sylwester Gostek. Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończył koncert pieśni polskiej w wykonaniu Violetty Naryckiej, który odbył się w Sali Lustrzanej.

Pod Grobem Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się