dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Samorządy wspólnie na rzecz rozwoju regionu

rozmiar tekstu w artykule:

Spotkanie samorządowców i parlamentarzystówSamorządy wschodniej części Małopolski wspólnie podejmą działania na rzecz poprawy oraz budowy infrastruktury komunikacyjnej na linii północ-południe. Chodzi przede wszystkim o możliwość poprowadzenia przewozów kolejowych pomiędzy Tarnowem a Kielcami poprzez Powiśle Dąbrowskie oraz zmodernizowanie trasy nr 73 na odcinku od Szczucina do Tarnowa, uwzględniając budowę mostu na Wiśle w Borusowej, oraz dalszy dojazd do przejścia granicznego w Koniecznej. Takie są efekty spotkania zorganizowanego przez starostę tarnowskiego Mieczysława Krasa oraz starostę dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego. 

Zaproszenie starostów przyjęli posłowie Robert Pantera, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Woda; wicemarszałek województwa Małopolskiego Roman Ciepiela; radni Sejmiku Krystyna Broda i Jacek Pilch; prezydenta Tarnowa Ryszard Ścigała oraz wicestarosta gorlicki Witold Kochan.
Samporządowcy i parlamentarzyści podczas spotkania w TarnowieUczestnicy spotkania, które odbyło się w Tarnowie zapowiedzieli, że razem będą lobbować w sprawie zadań najważniejszych dla rozwoju tej części województwa Małopolskiego. Za konieczne uznano poprawę infrastruktury drogowej i kolejowej, bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, stworzenie stref ekonomicznych oraz rozwój edukacji. Aby jak najszybciej zająć się tymi sprawami, za kilka dni starosta tarnowski, dąbrowski, gorlicki ora prezydent Tarnowa podpiszą list intencyjny, który określi priorytety działań łączących te samorządy. Wspierać je będą również parlamentarzyści.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na czerwiec – pracować ma już wtedy zespół, który zajmie się konkretnymi działaniami na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego wschodniej Małopolski.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się