dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Nowe chodniki przy powiatowych drogach

Dzięki nowym chodnikom poprawi się bezpieczeństwo mieszkańcówBędzie więcej chodników przy najbardziej uczęszczanych drogach w powiecie tarnowskim. Starostwo przekaże gminom 800 tys. zł na ich budowę. 300 tys. zł to pieniądze zaoszczędzone na zimowym utrzymaniu dróg. Dzięki nowym chodnikom znacznie poprawi się bezpieczeństwo - dzieci będą mogły łatwiej dotrzeć do szkoły, a dorośli do pracy.

Do każdej złotówki otrzymanej od powiatu, gmina dołoży następną. Oznacza to, że na budowę chodników, które poprawią bezpieczeństwo pieszych, samorządy wydadzą aż 1 mln 600 tys. zł! – Wójtowie oczekiwali takiej pomocy od naszego samorządu, wychodzimy więc naprzeciw ich prośbom – mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras. – Najwięcej pieniędzy otrzymają gminy, które mają największą liczbę ludności oraz takie, przez których teren przebiega najwięcej dróg powiatowych, bo właśnie przy nich będą budowane chodniki. Np. do gminy Tarnów trafią 72,5 tys. zł, Żabna 66,6 tys. zł, Tuchowa 63,9 tys. zł, Ryglic 57,2 tys. zł, Lisiej Góry 56,9 tys. zł.

Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował także o podziale pozostałych pieniędzy zaoszczędzonych dzięki łagodnej zimie. Wszystkie trafią z powrotem na drogi. Poprawi się więc ich stan, bo za 400 tys. zł położone zostaną nakładki asfaltowe. Za kolejnych 400 tys. remontowane będą mosty, naprawiane pobocza i przepusty przy drogach powiatowych.

Na część prac Starostwo Powiatowe w Tarnowie ogłosiło juz przetargi.