dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Droga Tarnów - Szczucin wreszcie do remontu!

Jeszcze w tym roku ruszy remont trasy nr 73 z Tarnowa do Szczucina. Na początek wprawdzie tylko pięciokilometrowego odcinka, ale to zapowiedź realizacji inwestycji, która odkładana jest już od co najmniej kilkunastu lat. Dobre wiadomości o modernizacji przekazali starostowie tarnowski i dąbrowski oraz poseł PiS Robert Pantera.

Wprawdzie konkretna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale o tym, że wyczekiwany remont drogi ruszy w tym roku osobiście zapewnił parlamentarzystów minister transportu Jerzy Polaczek. - To między innymi wyniki współpracy samorządów: tarnowskiego i dąbrowskiego. Efekty są lepsze i mają większe przełożenie na decydentów, kiedy występujemy wspólnie w konkretnej sprawie, a nie każdy osobno -  podkreślał starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Poseł Robert Pantera zdradził, że na początek modernizacji doczeka się fragment drogi nr 73 od granic Tarnowa w stronę Lisiej Góry. W tym czasie powstać mają projekty przebudowy kolejnych odcinków Kiedy remont ostatecznie się zakończy, poseł w tym momencie nie potrafi powiedzieć. - Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówiły wstępnie o roku 2011. Tymczasem, skoro inwestycja będzie realizowana szybciej, więc też i termin oddania jej do użytku powinien być wcześniejszy - twierdzi, zauważając, że na 2010 rok zaplanowano oddanie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej.

Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski zdradził że jednocześnie prowadzone są rozmowy pomiędzy władzami województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego w sprawie skrócenia drogi z Buska do Tarnowa. Rozwiązaniem byłoby wybudowanie mostu na Wiśle, który połączyłby Borusową z Nowym Korczynem.