dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Otwarcie drogi Nr 1340 K – premia dla Powiatu Tarnowskiego

otwarcie drogi radlow 00 mini8 lipca przed budynkiem Zespołu Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanego przez Powiat Tarnowski odcinka drogi Nr 1340 K – na odcinku Radłów, Łęka Siedlecka i Siedlec. Ceremonii otwarcia dokonali między innymi Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

Przedstawiciel Zarządu Województwa zauważył, iż jest to swoista premia dla Powiatu Tarnowskiego.

Przebudowa odcinka drogi Nr 1340 K to inwestycja o wartości 3.924.600 zł. Została ona dofinasowana w 85% przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dzięki temu mogliśmy poprawić stan techniczny tej drogi na odcinku 3.645 metrów oraz wykonać blisko 1800 m chodnika – tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Jednocześnie Starosta złożył podziękowanie Członkowi Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisławowi Sorysowi za wsparcie jakie samorząd wojewódzki udzielił Powiatowi Tarnowskiemu na rzecz realizacji tej ważnej inwestycji.

Otwarcie drogi Nr 1340 K – premia dla Powiatu Tarnowskiego
Stanisław Sorys podkreślił, iż przebudowana droga jest swoistą premią dla Powiatu Tarnowskiego, bowiem nie była ona wcześniej przewidziana podczas ustaleń konwentu starostów. Wniosek przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie został bardzo wysoko oceniony przez Zarząd Województwa Małopolskiego i znalazł się na pierwszej pozycji wśród rozpatrywanych projektów – zauważył Stanisław Sorys , który jednocześnie podkreślił, że realizacja tego projektu drogowego jest dużym sukcesem Powiatu Tarnowskiego.

Otwarcie drogi Nr 1340 K – premia dla Powiatu Tarnowskiego
Starosta Tarnowski Roman Łucarz spodziewa się również, iż w najbliższych tygodniach Powiat Tarnowski uzyska kolejną premię drogową, bowiem na wysokim, drugim miejscu wojewódzkiej  listy rezerwowej znajduje się kolejny projekt przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Mamy duże szanse na uzyskanie kolejnych kilku milionów złotych na inwestycję drogową, która będzie obejmować przebudowę odcinka drogi Biskupice Radłowskie – Wietrzychowice w miejscowości Przybysławice – tłumaczy Starosta Tarnowski. Duże szanse na uzyskanie wnioskowanych przez Powiat Tarnowski funduszy potwierdza przedstawiciel Zarządu Województwa Stanisław Sorys.

Otwarcie drogi Nr 1340 K – premia dla Powiatu Tarnowskiego
Ceremonii poświęcenia nowootwartego odcinka drogi powiatowej dokonał ks. Stanisław Maziarka, proboszcz parafii w Radłowie. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego: Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, Jacek Hudyma, Marek Podraza oraz Radna Powiatu Tarnowskiego Magdalena Szybilska.

Otwarcie drogi w Radłowie