dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Opowiem Wam o Łowczówku - promocja niezwykłej książki w tarnowskim ratuszu

rozmiar tekstu w artykule:

opowiem wam o lowczowku miniW niedzielę - 17 marca 2019 roku - o godz. 14.00 w tarnowskim ratuszu odbędzie się prezentacja książki pt. „Opowiem Wam o Łowczówku... Wspomnienia i dokumenty”. Publikacja przygotowana pod redakcją dr Agnieszki Partridge to cenny zbiór wspomnień, rzadkich dokumentów i fotografii autorstwa Czesława Lipińskiego. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Józef Knapik, Wójt Gminy Pleśna.

Czesław Lipiński był społecznikiem, zapalonym turystą, założycielem tarnowskiego PTTK, a przede wszystkim człowiekiem, który najmocniej zaangażował się w ochronę cmentarza wojennego nr 171 w Łowczówku przed dewastacją i stopniowym niszczeniem. Był także uczestnikiem słynnego boju pod Łowczówkiem z grudnia 1914 roku.

opowiem wam o lowczowku 1

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Pleśna, zaś partnerami: Powiat Tarnowski, Gmina Tuchów, Gmina Zakliczyn i Zakłady Mechanicznie w Tarnowie. Instytucją wspierającą jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

opowiem wam o lowczowku 2

W przedmowie do wydawnictwa dr Agnieszka Partridge pisze: - Dobrze się stało, że publikacja „Opowiem Wam o Łowczówku”, o której wydanie zabiegałam kilka lat, trafia dziś do rąk czytelników, i że nie trzeba już nikogo przekonywać, iż dzieło Czełsawa Lipińskiego zasługuje na upowszechnienie. W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jawi się ono bowiem, jako przykład odwagi niezwykłego Polaka, patrioty, który w czasach zgoła niesprzyjających, piórem i własnym działaniem zdołał wywalczyć tak wiele dla istnienia i przetrwania legionowej legendy oraz narodowej pamiątki - cmentarza wojennego w Łowczówku.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się