dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

2 maja zaśpiewajmy dla Niepodległej w Żabnie

rozmiar tekstu w artykule:

spiew dla niep mini2 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się koncert zatytułowany „Śpiewamy dla Niepodległej”, organizowany dla uczczenia Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem wydarzenia jest Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Koncert poprzedzi akcja rozdawania flag państwowych i śpiewników patriotycznych pod hasłem „Niepodległa Biało-Czerwona”. Rozpocznie się ona o godz. 16.00 na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Akcję poprowadzi Starosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z 5. Tarnowską Drużyną Harcerską z Szkoły Podstawowej w Żabnie.

spiew dla niep 1
O godz. 17.00 Gminne Centrum Kultury wypełni się muzyką, która przeniesie uczestników koncertu do czasów II Rzeczypospolitej. Stanie się to za sprawą znanej i cenionej solistki Opery Wrocławskiej Moniki Gruszczyńskiej, której akompaniować będzie pianistka Katarzyna Neugebauer. Ta część koncertu zatytułowana jest „Powróćmy jak za dawnych lat - szlagiery okresu międzywojennego”. Złożą się na nią piosenki rewiowe, będące paradą przebojów muzycznych, wykonywanych przed laty przez wielkich amantów i wielkie gwiazdy kina. Są to modne szlagiery z dowcipnym lub sentymentalnym tekstem i piękną melodią.

spiew dla niep 2

Druga część koncertu ma formułę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wokalnym przewodnikiem będzie Międzypokoleniowy Chór, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia zostaną zaopatrzeni w przygotowane na tą okoliczność śpiewniki, które posłużą do aktywnego włączenia się w tą muzyczną podróż przez historię Polski.

Zachęcając mieszkańców regionu do obecności na koncercie Starosta Roman Łucarz tłumaczy: - Uniwersalnym i nieodłącznym elementem kultury jest pieśń. Towarzyszyła nam ona w najważniejszych momentach historii oraz umacniała naszą tożsamość narodową. Fenomenem pozostaje fakt, iż to właśnie z okresów najtrudniejszych w dziejach Polski pochodzą najbardziej charakterystyczne pieśni, oddziaływujące silnie na emocje i ducha narodowego Polaków. Celem naszego przedsięwzięcia jest przywołanie tych wartości i uczczenie ważnych dla nas Polaków rocznic.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski, zaś partnerami - Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gmina Żabno.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odebrania od dnia 23 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Ilość miejsc ograniczona.

spiew dla niep 3

Monika Gruszczyńska
Rodowita Wrocławianka, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Związana z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie prowadzi zajęcia z emisji głosu. Jest również nauczycielem śpiewu solowego w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. W 2012 roku otrzymała tytuł doktora sztuki wokalnej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego. W swojej karierze artystycznej wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. W maju 1999 roku zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej, śpiewając partię Stazji w spektaklu Emmericha Kalmana - „Księżniczka Czardasza”. Od września 1999 roku została solistką tego Teatru, w którym to kreowała wiele ról w spektaklach m.in.: „Skrzypek na dachu”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Zorba”, „Chicago”, „Betleem Polskie”. Z początkiem roku 2007 podjęła współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia, która trwa do chwili obecnej. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej. Współpracowała z wieloma dyrygentami, a także orkiestrami m.in. polskich filharmonii oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Śląskiego Okręgu Wojskowego. Od 2007 roku brała udział w nagraniu trzech płyt CD z orkiestrami w repertuarze arii operetkowych, piosenek dawnych lat i ostatnio polskich kolęd. Monika Gruszczyńska zapraszana jest także do nagrań popularnych programów Telewizji Polskiej. Ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Austrii, Belgii, Anglii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. Zagrała w serialu „ Pierwsza miłość”.

Katarzyna Neugebauer
Pianistka urodzona w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od dziesięciu lat związana z tamtejszym środowiskiem muzycznym. W polu jej zainteresowań znaczące miejsce zajmuje muzyka współczesna, co zaowocowało szeregiem wykonań i prawykonań utworów młodych kompozytorów takich jak K. Brochocka, A. Porębski, podczas festiwalów takich jak: „Eurosilesia”, „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze czy Musik unter Zeit w Munster. Pianistka zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i kursach wokalnych, gdzie miała możliwość pracować m.in z Rockwellem Blakiem, Nicholasem Mulroyem, Kałudi Kałudowem, Robertem Nakonecznym. Od roku 2009 współpracuje z Chórem NFM i wraz z tym zespołem uczestniczyła w nagraniu płyty z Bobem Chilcottem, która ukazała się w Wielkiej Brytanii w 2012 roku. Od 2007 roku pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej.

spiew dla niep 4
Wielopokoleniowy Chór (Nauczycieli, Uczniów, Rodziców I Absolwentów) z Zakliczyna
Chór gromadzi osoby dorosłe, młodzież i dzieci, których połączyła pasja wspólnego, pięknego śpiewania. Zawiązał się kilka lat temu przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, zaczynając od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Efektem regularnej i konsekwentnej pracy chóru był udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w listopadzie 2017 roku. Zakończył się on dużym sukcesem - zwycięstwem i koncertem finałowym w Filharmonii Krakowskiej z towarzyszeniem orkiestry kameralnej „Passionart”. Wielkim wyróżnieniem dla chóru, było uświetnienie uroczystości wręczenia nagród „Świadków Historii”, która odbyła się w Krakowskim Oddziale IPN, również w listopadzie 2017 roku. Ponadto chór został wyróżniony zaproszeniem do udziału w corocznym koncercie z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który odbył się 25 lutego bieżącego roku w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej „Passionart”, wspólnie z krakowskimi chórami i solistami. Od stycznia 2018 roku chór działa przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Po nowym patronatem chór, wraz z wspomniana orkiestrą „Passionart”, 7 marca koncertował w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a wcześniej - 3 marca - podczas Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich. Instruktorem i dyrygentem Chóru Wielopokoleniowego z Zakliczyna jest Adam Pyrek.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się