dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wicepremier Beata Szydło uświetni Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich

rozmiar tekstu w artykule:

wyk 2018 kon pras miniW najbliższą sobotę w Koszycach Wielkich odbędą się powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których weźmie udział Wicepremier Beata Szydło. O uroczystościach - na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie - mówili ich organizatorzy: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

- W sposób szczególny w tym roku chcemy uczcić ten dzień. Stąd w uroczystościach weźmie udział Wiceprezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło, która potwierdziła już swoją obecność na naszych powiatowych obchodach w Koszycach Wielkich - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

wyk 2018 kon pras 1
- Chcemy historię Żołnierzy Wyklętych na nowo opowiedzieć i odtworzyć, zgodnie z prawdą historyczną. Ważne jest, aby ten przekaz trafił do młodego pokolenia, które winno znać te niezwykle istotne epizody naszej narodowej historii - podkreśla Grzegorz Kozioł, Wójt Gminy Tarnów.

wyk 2018 kon pras 2
- W programie uroczystości znajdzie się także wykład dr. hab. Filipa Musiała, Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie, dzięki któremu zostaniemy wprowadzeni w wątki historyczne. Część koncertową Muzycznie Szlakiem Niepodległości Polski” wypełnią muzycy z repertuarem znanych pieśni patriotycznych, w nowoczesnych aranżacjach. Zaś gwiazdą wieczoru będzie tarnowski chór Puellae Orantes - mówi Anna Pieczarka, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. - Gościnność Gminy Tarnów to także poczęstunek, na który złoży się dla wszystkich Państwa – gulasz węgierski i staropolski bigos - dodaje Anna Pieczarka.

wyk 2018 kon pras 3
Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich rozpoczną się 3 marca o godzinie 17.00 w tamtejszej hali widowiskowo-sportowej. Zaplanowane jest wystąpienie Wiceprezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz inne wystąpienia okolicznościowe. Wykład „Żołnierze Wolnej Polski” wygłosi dr hab. Filip Musiał, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie. W koncercie galowym „Muzycznie Szlakiem Niepodległej Polski” wystąpią: soliści Wojciech Jackowiec i Eliza Gąsiorowska, Zespół Cantus z Zakliczyna oraz Chór Puellae Orantes.

wyk 2018 kon pras 4
W sobotę, 3 marca we wszystkich stolicach gmin w Powiecie Tarnowskim oraz miejscowościach Gminy Tarnów podstawione zostaną bezpłatne autobusy do Koszyc Wielkich. Zapewniony jest też bezpłatny powrót.

Pełny rozkład jazdy autobusów na ww. uroczystości dostępny jest - tutaj.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się