dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Niepodległa w poezji narodowej

rozmiar tekstu w artykule:

ryg wiecz poezj 2018 miniW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach już po raz siódmy zorganizowany został „Wieczór z poezją”. Hasłem przewodnim spotkania była „Nasza Niepodległość”, a inspiracją stały się obchody stulecia niepodległości Polski, które obchodzimy w bieżącym roku.

Podczas poetyckiego występu zaprezentowano utwory polskich poetów, którzy w swoich wierszach odnosili się do ważnych momentów w historii naszego narodu. To poezja podkreślająca naszą dumę narodową i poczucie wspólnoty Polaków.

ryg wiecz poezj 2018 1
Widzowie byli jednocześnie czytającymi i współtworzyli atmosferę spotkania. Recytowali uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. To sprawiało, że wieczór miał niezwykle rodzinną, serdeczną i radosną atmosferę. Szczególny klimat uroczystości podkreśliły utwory muzyczne, wpisujące się w patriotyczny temat spotkania.

ryg wiecz poezj 2018 2
Dodatkową atrakcją dla gości były krótkie filmy z wypowiedziami mieszkańców Ryglic na temat - „Czym dla mnie jest Ojczyzna?”. Niespodzianką był również tort niepodległościowy, który uświetnił zakończenie programu.

ryg wiecz poezj 2018 3
Poetycki wieczór swoją obecnością uświetnili: płk Jerzy Pertkiewicz - żołnierz AK i Honorowy Obywatel Ryglic, Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Czesław Mida, ks. prałat Franciszek Kuczek, Proboszcz Parafii Ryglice, przedstawiciele Rady Gminy, służb mundurowych, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz mieszkańcy Ryglic.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach we współpracy ze Szkołą Podstawową i Ośrodkiem Kultury w Ryglicach.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się