dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Modernizacja w Rzuchowej dobiega końca

Rzuchowa11 czerwca ma zostać otwarta pierwsza w powiecie tarnowskim placówka opiekuńczo-wychowawcza. Prace przy adaptacji zabytkowego dworku w Rzuchowej w gminie Pleśna, gdzie przebywać będzie mogło 28 dzieci, są coraz bardziej zaawansowane. Wewnątrz obiektu zamontowano już windę, gotowe są nowe sanitariaty, przebudowywane są pokoje.

Do tej pory w dworku w Rzuchowej funkcjonował Dom Pomocy Społecznej, którego utrzymywanie – ze względu na małą liczbę mieszkańców – stawało się coraz mniej opłacalne. Dlatego postanowiono tam utworzyć placówkę opiekuńczo-wychowawczą, bo zapotrzebowanie na nią w powiecie jest ogromne. Prace adaptacyjne trwają od jesieni ubiegłego roku – pensjonariusze DPS przenoszeni są do podobnej placówki w powiecie oraz do miejskich DPS-ów. Wewnątrz zamontowano już windę, gotowe są sanitariaty, przebudowywane są pokoje, nowe pomieszczenia powstają w niezagospodarowanym dotąd poddaszu. Wkrótce wyremontowana będzie również część dachu.

rzuchowa3

- Pierwszą w powiecie placówkę opiekuńczo-wychowawczą uruchomić chcielibyśmy jeszcze przed przypadających ma 1 czerwca Dniem Dziecka – twierdzi wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. – Koszty umieszczania dzieci w tego typu placówkach są coraz wyższe, płacić już trzeba po cztery tysiące złotych za miesięczny pobyt, a niestety przybywa w naszym powiecie dzieci, których nie można pozostawiać pod opieką rodziców.

Za modernizację obiektu w Rzuchowej tarnowskie starostwo zapłaci przeszło 600 tys. zł, w przetargu najtańsza oferta była o 300 tys. zł niższa od pierwotnie zakładanej. Prowadzone są rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, aby za zaoszczędzone pieniądze kupić można było wyposażenie do domu dziecka, gdyż projekt zakwalifikowany został wcześniej do finansowania ze środków unijnych.

W Rzuchowej w dwóch grupach zamieszkać będzie mogło 28 dzieci. W nowej placówce zatrudnienie znajdzie część dotychczasowych pracowników DPS, dodatkowo zatrudnić trzeba będzie wychowawców.

rzuchowa2

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt