dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Przebudowa DPS ze środków unijnych

a0Dom Pomocy Społecznej w Rzuchowej zostanie zaadaptowany na pierwszą w powiecie tarnowskim placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci. Będzie to możliwe dzięki  665 tys. zł dotacji  z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Powiat dołoży blisko 300 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali 1 lipca, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i wicestarosta Mirosław Banach.

- Podpisujemy dzisiaj umowę na dofinansowanie projektu, który jest jednym z najlepszych projektów złożonych w tym  konkursie – powiedział wicemarszałek Roman Ciepiela. Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach podkreśla, że brakowało w powiecie takiej placówki. – Dotąd dzieci trafiały do domów dziecka położonych w różnych miejscach Polski. W Rzuchowej istnieje odpowiedni do takich potrzeb budynek -  obecnie mieści się w nim Dom Pomocy Społecznej. – podkreśla M. Banach. Wicestarosta tarnowski dodaje, że likwidacja DPS nie wpłynie negatywnie na zabezpieczenie opieki nad osobami chorymi i starszymi, gdyż w naszym regionie istnieją podobne takie placówki.

a2

Całkowita wartość projektu wynosi 949 980 zł, a jego realizacja  zostanie zakończona pod koniec września 2011 roku. W ramach dofinansowanego projektu planowana jest przebudowa obiektu, budowa dźwigu osobowego umożliwiającego komunikację między piętrami, adaptacja poddaszy na cele użytkowe. Przebudowane zostaną instalacje wewnętrzne, c.o. wraz z kotłownią, wodno-kanalizacyjna, gazowa i elektryczna. Remont uzupełni malowanie, cyklinowanie oraz doposażenie pokoi na potrzeby dzieci. Zaplanowano również pokój gościny z węzłem sanitarnym. Obiekt będzie wyposażony też w pomieszczenie do zajęć terapeutyczno-sportowych. Placówka w Rzuchowej zapewni potrzebującym dzieciom opiekę całodobową, doprowadzi do stworzenia im warunków kształcenia i wyrównywania opóźnień szkolnych i rozwojowych. Znajdzie się w nim miejsce na zajęcia wychowawcze, korekcyjne, kompensacyjne, logopedyczne, terapeutyczne oraz na rehabilitację i zajęcia specjalistyczne dla dzieci niepełnosprawnych. Placówka będzie współpracowała z rodzinami dzieci w celu umożliwienia im powrotu do rodziny naturalnej – przyjmie około trzydzieścioro dzieci. Aby placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci w Rzuchowej mogla działać prawidłowo, trzeba będzie w niej zatrudnić 22 osoby, w tym 12 wychowawców, psychologa, terapeutę, specjalistę pracy socjalnej, pracowników obsługi i administracji.
 

a1

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt