dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Uczniowie już ćwiczą

otw1Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie mogą już ćwiczyć w nowej hali wybudowanej przez powiat tarnowski. Obiekt oddano do użytku w niedzielę – na uroczystość przybyło wiele znanych postaci, które uczestniczyły w uroczystej sesji Rady Miasta Radłowa i Powiatu Tarnowskiego.

Pierwszą łopatę wbito w Radłowie we wrześniu 2008 r. Ale nie od razu rozpoczęto budowę – najpierw robotnicy wyburzyli budynki tzw. starej wozowni, w której mieściła się niewielka salka gimnastyczna i pomieszczenia gospodarcze. - W tej salce ciężko było ćwiczyć, czasem graliśmy w mini-hokeja, bo na uprawianie innych dyscyplin nie było miejsca – mówią uczniowie radłowskiej szkoły. – Teraz jest zupełnie inaczej. Tego nie można nawet porównywać – dodają. Na miejscu starej salki powstawała obecna hala. Obiekt – podobnie jak wszystkie istniejące bądź powstające przy szkołach powiatu tarnowskiego - posiada pełne zaplecze sanitarne i magazynowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych szatni z prysznicami, są pomieszczenia gospodarcze. – Do niewykorzystanych obecnie pomieszczeń wstawimy wkrótce stoły tenisowe, młodzież będzie mogła rozwijać tutaj swoje pasje – podkreśla Jóżef Trytek, dyrektor ZSP w Radłowie.

otw2

Budowa radłowskiej sali o wymiarach 12 na 24 metry, kosztowała 2 mln 125 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu tarnowskiego, ale… - niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej, podobnie jak hala w Wojniczu. Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta Mirosław Banach. Na uroczystości oddania hali do użytku z uczniami spotkali się absolwenci szkoły arcybiskup Józef Kowalczyk, Nuncjusz Apostolski w Polsce i prof. Franciszek Ziejka, były rektor UJ. Były władze województwa Małopolskiego, posłowie, radni powiatu tarnowskiego, Radłowa, burmistrzowie i wójtowie małopolskich gmin. Do uprawiania sportu przekonywał uczniów prof. Edward Mleczko, wybitny sportowiec, obecnie prodziekan AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie, który również kończył liceum w Radłowie.

otw3

ZOBACZ ZDJĘCIA
ikona_galeria

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt