dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Hala w Radłowie gotowa

rd1Bardzo dobra wiadomość na koniec „starego roku” dla mieszkańców Radłowa i okolic. Hala w tej miejscowości, budowana przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, pozytywnie przeszła odbiór techniczny i od początku 2010 r. służyć będzie uczniom i mieszkańcom. To kolejna inwestycja powiatu tarnowskiego zrealizowana w 2009 r.

- Cieszymy się z tej hali, która pokazuje, jak wiele i sprawnie można zrobić w krótkim czasie – nie ukrywa radości wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, odpowiedzialny za powiatowe inwestycje. Bo rzeczywiście tempo było naprawdę bardzo szybkie. Pierwszą łopatę wbito w Radłowie we wrześniu 2008 r. Ale nie od razu rozpoczęto budowę – najpierw robotnicy wyburzyli budynki tzw. starej wozowni, w której mieściła się niewielka salka gimnastyczna i pomieszczenia gospodarcze. Dopiero na jej miejscu powstawała obecna hala. Obiekt – podobnie jak wszystkie istniejące bądź powstające przy szkołach powiatu tarnowskiego - posiada pełne zaplecze sanitarne i magazynowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych szatni z prysznicami, są pomieszczenia gospodarcze. Część sportowa to nowoczesna konstrukcja z ruchomymi koszami i chłodzeniem obiektu.

rd2

Budowa radłowskiej sali o wymiarach 12 na 24 metry kosztowała 2 mln 125 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu tarnowskiego, ale… - niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej, podobnie jak hala w Wojniczu. Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta M. Banach. - W przyszłości obiekt ma być ogrzewany energią pochodzącą z pompy ciepła. Stosujemy takie nowatorskie rozwiązania choćby w szkole w Wojniczu, gdzie wykorzystuje się biomasę. Myślę, że za kilkanaście lat takie ekologiczne ogrzewanie będzie już powszechne. Na razie powiat tarnowski wyprzedza  te standardy – dodaje wicestarosta Mirosław Banach.

Pierwsze zajęcia w hali wybudowanej przez powiat tarnowski odbędą siew styczniu 2010 roku.

rd3

rd4

rd5

rd6

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt