dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Hala w Radłowie już w tym roku

rad0Hala w Radłowie w tym roku zostanie oddana do użytku. Zakończony został stan surowy – właśnie przystąpiono do robót wykończeniowych. W czerwcu  i lipcu pracownicy kładli tynki, przygotowane zostały instalacje podtynkowe. Na dachu, który był właśnie kończony, pracownicy uwijali się jak w ukropie. Inwestycja będzie kosztowała 2 mln 190 tys. zł.

Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu tarnowskiego, ale niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej. – Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta M. Banach.

Na halę z niecierpliwością czekają uczniowie i mieszkańcy, którzy praktycznie codziennie pojawią się w okolicach placu budowy. – Liczymy, że w nowym roku szkolnym będziemy już odbywać zajęcia z wychowania fizycznego komfortowych warunkach. Czekamy także na zaplecze sanitarne – powiedział nam uczeń II klasy z ZSP w Radłowie.

Tymczasem zabytkowa aula mieszcząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Radłowie czeka na gruntowny remont. Teraz odbywają się tam ważne uroczystości szkolne i gminne. Jest jakby „sercem szkoły”. Powiat stara się uzyskać dodatkowe pieniądze na jej remont w ramach Wojewódzkiego Programu Ochrony Zabytków w województwie małopolskim.

rad

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt