dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Promyk otwiera drzwi dla dzieci

Do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Rzuchowej w gminie Pleśna od 1 września wprowadzają się pierwsze dzieci. Prowadzona przez powiat tarnowski placówka pod nazwą „Promyk” tym samym oficjalnie rozpoczyna swoją działalność.

 

Jak zapowiada wicestarosta tarnowski Mirosław Banach dzieci w wieku od 3 lat będą tam mieszkać aż staną się pełnoletnie. – Dzieci z powiatu tarnowskiego już nie będą wysyłane z powodu braku miejsc w Tarnowie do placówek w innych województwach. Z rodziny, w której nie mogły przebywać z różnych względów, będą trafiać do Rzuchowej – zapowiada wicestarosta. W placówce dzieci będą uczone samodzielności, aby mogły wejść w dorosłe życie. Dziećmi zajmą się specjaliści, w większości absolwenci pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Na jednego wychowawcę przypadnie 3-4 dzieci. W „Promyku” ma mieszkać docelowo 26 dzieci. Wychowankowie podzieleni zostaną na trzy grupy wiekowe.

domdziecka

Placówka opiekuńczo-wychowawcza w Rzuchowej została zaadaptowana dzięki pieniądzom z  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wcześniej w zabytkowym dworze mieścił się dom pomocy społecznej. Całkowity koszt to 665 tys. zł. Powiat tarnowski z własnego budżetu dołożył 300 tys. zł. W ramach prac, które trwały przez kilka miesięcy, obiekt został gruntownie przebudowany.  Wymienione zostały instalacje wewnętrzne, c.o. wraz z kotłownią, wodno-kanalizacyjna, gazowa i elektryczna. Niektóre pomieszczenia zostały zaadaptowane na cele użytkowe. Dzieci będą miały bardzo dobre warunki do rozwoju, ponieważ zaplanowano m.in. pomieszczenia do zajęć terapeutyczno-sportowych.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt