dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Talent wokalny z nagrodą starosty

Nikodem Liro otrzymuje gratulacje od Zarządu PowiatuMłody wokalista Nikodem Liro, mieszkaniec Niecieczy (Gmina Żabno) w powiecie tarnowskim, został doceniony w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury - oraz nagrodą finansową za wybitne sukcesy wokalne, a także promowanie powiatu tarnowskiego na arenie krajowej, jak również międzynarodowej.

Nikodem Liro uczęszcza do Technikum grafiki i poligrafii w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły występując w uroczystościach szkolnych. Od kilku lat jest również uczniem Pałacu Młodzieży w Tarnowie, gdzie rozwija swój talent wokalny. Jest laureatem wielu wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i przeglądów muzycznych. Należy również do Zespołu "Dziecięca Ferajna", która koncertuje po całej Polsce wykonując utwory patriotyczne. Liro był także uczestnikiem programu telewizyjnego "Mam Talent", brał udział w koncertach m.in. na PGE Narodowy z okazji 10-lecia stadionu, w Filharmonii Krakowskiej, czy w Sejmie RP i wielu innych. Nikodem swoją postawą i talentem znacząco przyczynia się do promocji swojej szkoły, miejscowości Nieciecza, Gminy Żabno czy Powiatu Tarnowskiego.

- Z wielką przyjemnością doceniamy i promujemy bogactwo kulturowe, nagradzając artystów i twórców związanych z naszym powiatem. Serdecznie gratuluję, a przede wszystkim dziękuję za pracę na rzecz kultury w naszym regionie, za pracę, która przekracza granice administracyjne. Nagroda jest dowodem uznania dla Twojego talentu wokalnego, który otwiera nas na nowe twórcze doznania - powiedział Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski. - Życzę, abyś rozwijał swój cudowny talent i inspirował się tym, ze masz do tego dobrą przestrzeń w swoim środowisku i w naszym powiecie - dodał.

Pamiątkowe zdjęcie w starostwie

Podczas spotkania z Nikodemem Liro w starostwie obecni byli także: etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach, radni powiatowi z gminy Żabno: Roman Łucarz i Dawid Kurzawski oraz mama Nikodema Pani Agata.