dzisiaj jest: 4 maja 2024 r.   ::    imieniny: Florian, Malwina, Monika

Rada Powiatu VI kadencji zakończyła pracę

Starostwo Powiatowe w Tarnowie - logoW Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się ostatnia - XLVII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji. Tym samym zakończyła się praca Rady w obecnym składzie. Podczas sesji miała miejsce również prezentacja najnowszego filmu promocyjnego, w którym pokazujemy powiat tarnowski takim, jakim on naprawdę jest - różnorodnym geograficznie, ambitnym, rozwijającym się w wielu obszarach, z dużym potencjałem turystycznym i przemysłowym - AKTYWNYM!

Rada Powiatu Tarnowskiego w czasie trwania VI kadencji - 2018-2024 - odbyła 67 posiedzeń podejmując 560 uchwał. W ramach 67 posiedzeń rady 12 były to sesje nadzwyczajne, 5 - uroczystych, zaś pozostałe 49 - to zwykłe.

Radni powiatowi złożyli 490 interpelacji w sprawach zasadniczych dla powiatu. Natomiast w strukturach Rady działało siedem komisji. Były to komisje: Rewizyjna, Planowania i Budżetu, Zdrowia, Opieki Społecznej i Porządku Publicznego, Rozwoju, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Skarg Wniosków i Petycji oraz Komisja Stypendialna. W okresie swojej działalności rada rozpatrzyła 13 skarg.

Rada Powiatu Tarnowskiego w pełnym składzie

- Ostatnia sesja Rady powiatu odbywa się w Centrum Paderewskiego i to nieprzypadkowo - ponieważ to wyjątkowa jednostka kultury powiatu, włączona do prestiżowego grona instytucji współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co uważamy za jeden z naszych największych sukcesów pracy tego samorządu. - mówił starosta Roman Łucarz.

- Była to kadencja spokoju i rozwoju. Praca na forum Rady była merytoryczna i w poczuciu odpowiedzialności za powierzone nam zadania. - podsumował Przewodniczący Rady - Paweł Smoleń.

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma podziękował radnym, a także dyrektorom za owocną współprace oraz konstruktywną krytykę i zaznaczył wyzwania, które są oczekiwaniem mieszkańców, zachęcając jednocześnie przyszłych radnych do ich realizacji.