Fundusze Krajowe

Baner z flagą Polski i godłem Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Powiat Tarnowski oraz szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnowski przystąpiły do realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica”.

Program zakłada zakup sprzętu i nowoczesnych pomocy dydaktycznych (laptopów, tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultrakrótkoogniskowych, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali) i narzędzi do terapii, niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno—komunikacyjnych.

Zadanie będzie realizowane do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Zadanie jest finansowane ze środków publicznych otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa.

Ogólna wartość złożonych wniosków dyrektorów szkół oraz przyznanej dotacji i zawartej przez Powiat Tarnowski umowy dotacji z Wojewodą Małopolskim na realizację programu „Aktywna tablica” wynosi 52500,00 zł. Źródła finansowania: Budżet państwa wynosi 80%, tj. 42000,00 zł. Wymagany wkład własny organu prowadzącego szkoły wynosi 10500,00 zł., tj. 20% wartości zadania.

Dofinansowanie otrzymały:

1. Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. J. St. Pasierba w Żabnie na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Wartość zadania: 17500 w tym przyznane dofinansowanie: 14000,00 zł, wymagany wkład własny: 3500,00 zł.
  1. Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Wartość zadania: 17500,00 w tym przyznane dofinansowanie: 14000,00 zł, wymagany wkład własny: 3500,00 zł.
  1. Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku na zakup 2 interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Wartość zadania: 17500,00 w tym przyznane dofinansowanie: 14000,00 zł, wymagany wkład własny: 3500,00 zł.

Plakat informacyjny - dofinansowanie