dzisiaj jest: 18 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Podjęcie uchwały w sprawie podpisania Aneksu nr 1 w związku z realizacją zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 1346K w miejscowości Ostrów, Powiat Tarnowski” – Etap II

tarnow starostwo powiatowePo głosowaniu, jednogłośnie została podjęta uchwała w sprawie podpisania Aneksu nr 1 do Umowy nr PZD.272.6.2021 z dnia 11 maja 2021r. zawartej pomiędzy Powiatem Tarnowskim, a Konsorcjum Firm: Lider –WOLMOST Sp. z o.o. ul. Wiśniowa 6, 35-113 Rzeszów i Partner – MOSTOSTAL Kielce S.A. ul. Ks. Ściegiennego 280, 25-116 Kielce w związku z realizacją zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 1346K w km od 2+858,00 do km 3+300,00 (obiekt mostowy w km 2+910,00 do km 3+199,00) w miejscowości Ostrów, Powiat Tarnowski” – Etap II.

W uzasadnieniu potrzeby podpisania Aneksu nr 1 do umowy Leszek Łątka podał, iż wykonawca, tj. WOLMOST Sp. z o.o. ul. Wiśniowa 6, 35-113 Rzeszów, na etapie realizacji robót zgłosił potrzebę wykonania części w/w zadania przez Podwykonawcę, tj.: AARSLEFF Sp. z o.o. z siedzibą 02-681 Warszawa ul. Wyścigowa 6, który będzie realizował dostawę i montaż (pogrążanie) pali prefabrykowanych. W uzasadnieniu konieczności zlecenia części zadania w/w Podwykonawcy Wykonawca podał, że konieczność ta wynikła ze zmiany posadowienia obiektu. Proponowany Podwykonawca posiada duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu robót oraz nowoczesny sprzęt umożliwiający precyzyjne i terminowe wykonanie prac. AARSLEFF Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie niejednokrotnie prowadziła tego typu roboty przy wrażliwych na drgania elementach infrastruktury podziemnej (gazociągi, kanalizacje) oraz w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. W/w Podwykonawca nie został wskazany w ofercie przetargowej.

Kończąc, Leszek Łątka dodał, iż realizacja zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 1346K w km od 2+858,00 do km 3+300,00 (obiekt mostowy w km 2+910,00 do km 3+199,00) w miejscowości Ostrów, Powiat Tarnowski” – Etap II przebiega zgodnie z planem, aktualnie nie występują żadne problemy.