dzisiaj jest: 23 listopada 2024 r.   ::    imieniny: Adela, Felicyta, Klemens

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pamięci poległych

 W niedzielę 7 września odbyły się uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy Radłowskiej, stoczonej z hitlerowskim najeźdźcą przez żołnierzy Armii „Kraków”. W tej ciężkiej i krwawej bitwie poległo ok. 250 żołnierzy polskich. Spoczęli oni na zawsze na radłowskiej ziemi. Ponad 500 zostało rannych. Była to największa bitwa, stoczona w Wojnie Obronnej 1939 r. na terenie Małopolski.
Główna część uroczystości odbyła się na kwaterze wojskowej żołnierzy Armii „Kraków” w Radłowie. Wzięli w niej udział rodziny poległych żołnierzy z różnych stron Polski, kombatanci z Pszczyny i Tarnowa, m.in.  por. Stanisław Wójcicki, delegacje z Kół Związku Podhalan, gen. Brygady Józef Nasiadka, Zbigniew Ostrowski – Komendant Miejski Policji, Zbigniew Orzechowski – Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tarnowie, delegacja z Powiatu Pszczyńskiego na czele z Krystianem Szostakiem – Burmistrzem Pszczyny, Wiesław Krajewski – Starosta Dąbrowski, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej – Antoni Kura, Grupa Rekonstrukcyjna  Wrzesień 1939 r. pod dowództwem rotmistrza Dariusza Gładyszem, Kompania Reprezentacyjna II Korpusu Zmechanizowanego pod dowództwem kpt. Andrzeja Toboły.
Odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Po zakończeniu uroczystości  odbyło się spotkanie władz powiatu tarnowskiego z kombatantami z Pszczyny i Tarnowa oraz rodzinami żołnierzy poległych w Bitwie Radłowskiej.




Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt