dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Wakacyjne remonty

Przerwa wakacyjna nie oznacza, że szkoły zostały zamknięte na głucho. Placówki oświatowe należące do powiatu tarnowskiego tętnią życiem – słuchać pracę wiertarek, stukanie młotków, w ruch poszły pędzle. Na remonty w szkołach ponadgimnazjalnych, także te wykonywane podczas wakacji, powiat tarnowski przeznaczy 700 tys. zł.
Jedną z największych inwestycji jest m.in. remont dachu na Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie. To jedna z najlepiej działających szkół w powiecie tarnowskim. Ale pokrycie dachu od dawna czekało tam na modernizacje – będzie ona kosztować ponad 200 tys. zł. Prace już trwają i zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Trwają także remonty w warsztatach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Ponadto modernizowany jest budynek ZSP w Żabnie, SOSW w Zbylitowskiej Górze, ZSLiT w Wojniczu, DWD w Jodłówce Tuchowskiej oraz liceum  Tuchowie. W szkołach trwa malowanie, kładzione są płytki w pomieszczeniach sanitarnych, wymieniane jest centralne ogrzewanie. Zakres prac jest bardzo duży, ale – jak twierdzą dyrektorzy szkół powiatu tarnowskiego – zakończą się wraz z pierwszym dzwonkiem. Młodzież będzie się uczyć na pewno w lepszych warunkach.