dzisiaj jest: 31 marca 2023 r.   ::    imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dostęp do wiedzy o technologii

Grafika pracowni Aktywnego Korzystania z technologii Pakt w TarnowieZ udziałem sekretarza stanu ds. cyfryzacji w KPRM i i pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego, a także poseł na Sejm RP Anny Pieczarki otwarto w Tarnowie Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii. W wydarzeniu uczestniczył etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach.

 

Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii, która mieścić się będzie w kamienicy przy ul. Krakowskiej w Tarnowie to ma być miejsce, w którym uczniowie i nauczyciele będą mogli w sposób praktyczny i twórczy poznawać świat nowoczesnych technologii. – Takie miejsca są potrzebne, by każdy miał dostęp do wiedzy o technologii, która jest przyszłością w każdej dziedzinie naszego życia – stwierdził Janusz Cieszyński.

Minister Cieszyński podczas wizyty w Tarnowie

PAKT to nowatorska koncepcja laboratoriów, tworzonych przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczycielach, ale także o osobach dorosłych i ich rodzinach. Stworzenie takiego miejsca w Tarnowie pochłonęło blisko 7 mln zł. To druga tego typu placówka w kraju. Projekt realizowany jest we współpracy ze stowarzyszeniem Miasta w Internecie.

Podczas pobytu w Tarnowie minister Janusz Cieszyński spotkał się także ze studentami w Akademii Nauk Stosowanych oraz z seniorami w Centrum Sztuki Mościce.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt