dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP

Spotkanie w jednostce Państwoej Strazy Pożarnej w TarnowieSześć nowych wozów strażackich trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiatach tarnowskim i dąbrowskim. O decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w tej sprawie poinformowała podczas konferencji prasowej poseł na Sejm RP Anna Pieczarka. Uczestniczyli w niej również starosta tarnowski Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Krzysztof Gładysz przekonywał, że jednostki OSP zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.

- Tworzą w systemie bezpieczeństwa bardzo ważną rolę. Praktycznie codziennie do zdarzeń na terenie naszego regionu wyjeżdżają do różnego rodzaju zdarzeń – mówił.
Poseł Anna Pieczarka stwierdziła, że w skali Polski rząd dofinansowuje zakup 675 wozów strażackich, a jest zapowiedź, iż środków finansowych na ten cel wkrótce będzie jeszcze więcej.

Na zdjęciu poseł Anna Pieczarka

- To ogromne wzmocnienie potencjału jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki rządowi premiera Mateusza Morawieckiego ten niezwykle cenny sprzęt trafia do naszych służ ratowniczych – powiedziała.

Przedstawiciele samorządu oraz komendant strazy Gminnej w Ryglicach z otrzymaną promesą h

W powiecie tarnowskim nowe wozy bojowe trafią do jednostek OSP w Łętowicach, Ryglicach, Porębie Radlnej i Zakliczynie.

Fot. Paweł Topolski