dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Gminy z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego z prawie 19 milionowym dofinansowaniem od Funduszu Rozwoju Dróg

Konferencja - miniatura13 gmin z powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego, oraz miasto Tarnów otrzymało łącznie prawie 19 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Powiat Tarnowski został dofinansowany kwotą 4 529 052,94 zł na rozbudowę drogi powiatowej 1357K w km od 13+062,75 do km 13+244,70 (obiekt mostowy w km 13+137,22 do km 13+145,38), w miejscowości Zalasowa - co stanowi 80 % potrzebnego nakładu finansowego - całość zadania to koszt 5 661 316,45 zł.

Podczas przemowy wicestarosty Jacka Hudymy
- Dziękuję Rządowi Zjednoczonej Prawicy na czele z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim, Panu Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, oraz Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie. Dziękuję również Pani Poseł Annie Pieczarce za wsparcie i pilotowanie wszystkich projektów powiatu i gmin z terenu tarnowskiego. - powiedział wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Anna Pieczarka przemawia
- "Bardzo cieszy fakt, że nawet te najmniejsze gminy, chociażby gmina Oleśno, gmina Gręboszów, czy gmina Rzepiennik Strzyżewski, takie dofinansowania dostają" - stwierdziła posłanka PiS Anna Pieczarka.

Obecni na konferencji przedstawiciele gmin

Zdjęcia: Paweł Topolski

Lista dofinansowania powiatów