dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Lasy Państwowe wsparły remont drogi w Zalasowej

Uczestnicy otwarcia drogi w Zalasowej podczas symbolicznego przecięcia wstęgiOficjalnie otwarty został wyremontowany odcinek drogi powiatowej w Zalasowej. Inwestycję wsparło Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe kwotą prawie miliona złotych. Długość odnowionego odcinka wynosi 1,5 kilometra.

Powiat tarnowski do wykonania nowej nakładki asfaltowej i odwodnienia jezdni dołożył przeszło 120 tys. zł. – Dzięki pomocy Lasów Państwowych, które sfinansowały blisko 90 procent kosztów tego przedsięwzięcia oddajemy w gminie Ryglice piękną nową drogę wraz z poboczami. Będzie służyła mieszkańcom przez lata – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Moment symbolicznego przecięcia wstęgi wyremontowanego odcinka drogi

W uroczystym otwarciu wyremontowanej drogi uczestniczyli również posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka i Piotr Sak, wicestarosta Jacek Hudyma, burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik Grzegorz Wojtanowski i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł oraz Radny Powiatu Tarnowskiego Władysław Olszówka.

Fot. Urząd Gminy Ryglice