dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Młodzież z ZSP w Ryglicach korzysta już z nowej pracowni

Szkoła Ponadpodstawowa w Ryglicach prowadzona przez Powiat TarnowskiW Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach otwarto nową pracownię komputerową. Będzie ona służyć uczniom w kierunkach o specjalności technik informatyk jak również innych zawodów. W uroczystym otwarciu nowej pracowni wzięli udział przedstawiciele zarządu powiatu tarnowskiego – Starosta Roman Łucarz oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Radni Powiatu Tarnowskiego: Władysław Olszówka i Krzysztof Płaczek.

Dzięki wsparciu Starostwa, szkoła otrzymała 18 stanowisk komputerowych. Koszt inwestycji opiewał na kwotę blisko 56 tysięcy złotych.

Starosta tarnowski Roman Łucarz podczas uroczystego przecięcia wstęgi

Nowa sala komputerowa znacznie poprawi komfort nauki oraz wpłynie na zwiększenie umiejętności stosowania przez uczniów technologii informacyjnej - powiedział podczas uroczystości starosta tarnowski Roman Łucarz - Liczymy na sukcesy przyszłych informatyków! - dodał na zakończenie.

Uczestnicy uroczystości uroczystego otwarcia pracowni
Jak podkreśla dyrektor szkoły Janusz Szczęch - Sprzęt komputerowy oraz zainstalowane na nim oprogramowanie spełnia wszelkie standardy i wymagania w zawodzie technik informatyk. Podniesie to jakość naszej pracy oraz jakość kształcenia w naszej szkole. „ Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie miała wpływ na nabór i zachęci absolwentów klas ósmych do kształcenia w naszej szkole” – dodaje Janusz Szczęch.