dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

30 lokalnych i regionalnych wystawców na kiermaszu świątecznym w Tarnowie

logo starostwa powiatowego w TarnowieZ okazji 4 Dnia Kupca w Tarnowie zaplanowane zostało wydarzenie nawiązujące do idei tego święta. Jego terenem będzie Centrum Handlowe Bazar przy ulicy Hodowlanej, będące znanym i często uczęszczanym przez mieszkańców Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego miejscem dokonywania zakupów.

Dzięki inicjatywie Społem Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców hale i pasaże w CH Bazar zapełnią się produktami regionalnymi, wyrobami lokalnego rzemiosła oraz ofertą przygotowaną przez kupców, którzy cieszą się popularnością wśród klientów i przedsiębiorców. Inicjatywa Dnia Kupca w naszym regionie jest niezwykle cenna, bowiem powiat tarnowski dysponuje dużym potencjałem w zakresie rzemiosła i kupiectwa regionalnego. jest to zatem doskonała forma promocji gospodarczej naszego powiatu.

10 grudnia w miłej, przedświątecznej atmosferze będzie można zaopatrzyć się między innymi w regionalną ekologiczną żywność, w tym ciasta i wypieki, wyroby tradycyjnego rękodzieła, zakupić stroik i ozdoby świąteczne. W sumie podczas tego kiermaszu swoje stoiska przygotuje 25 lokalnych i regionalnych kupców.

Warto podkreślić, iż Dzień Kupca w Polsce został ustanowiony w 1937 roku podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpowszechnienie się idei tego święta powstrzymała II wojna światowa, zaś władze Polski Ludowej, ze względów ideologicznych, nie były zainteresowane jego przywróceniem. Pomysł na Dzień Kupca powrócił dopiero po 1989 roku.

Dzień Kupca został objęty patronatem honorowym m.in. Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Początek wydarzenia w sobotę - 10 grudnia - o godzinie 8.00 w Centrum Handlowym BAZAR przy ulicy Hodowlanej w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia jest Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców.

Grafika przedstawiająca czwarty dzień kupca