dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Wsparcie dla szkół z województwa małopolskiego

uroczyste wręczenie promes dla szkół z województwa małopolskiegoW tarnowskim Ratuszu przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego przekazali samorządowcom z powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego promesy w ramach Pakietu Edukacyjnego II Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W wydarzeniu uczestniczył etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.

Uroczystość wręczania promes w tarnowskim Ratuszu

Łączna pula przekazanych środków to przeszło 6 mln zł. Pozwolą na zakup sprzętu komputerowego i urządzeń cyfrowych do prowadzenia zajęć, jak również na wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów. Powiat tarnowski dla swoich szkół ponadpodstawowych otrzymał 198 tys. zł.

uroczyste wręczenie promes dla szkół z województwa małopolskiego

To już druga edycja projektu, który powstał jako odpowiedź województwa małopolskiego na zaistniałe skutki wywołane pandemią Covid-19. Jego wartość wynosi 23,3 mln zł. Symboliczne czeki wręczyli wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, a także poseł Anna Pieczarka.

Granty realizowane w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020.

Fot. Ewa Kubisztal